به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، کیانوش جهانپور - سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا ویروس در ایران  آمار کشته شدگان با کروناویروس در ایران را تا روز هشتم اسفند ماه 26 نفر اعلام کرد.

به گفته جهانپور، از میان موارد تایید شده از روز گذشته تا ظهر امروز، ۳۸ تن در استان تهران، ۲۳ تن در گیلان، هفت تن در قم، یک تن در همدان، هشت تن در اصفهان، هفت تن در مازندران، پنج تن در اردبیل، سه تن در البرز، یک تن در خراسان رضوی، سه تن در سمنان، دو تن در کرمانشاه، سه تن در لرستان، یک تن در کردستان، یک تن در یزد، یک تن در آذربایجان غربی و دو تن در آذربایجان شرقی بوده‌اند.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کروناویروس در ایران در ادامه نشست خبری با خبرنگاران چنین خبر داد: دانشگاههاو موسسات عالی تا پایان هفته آینده تعطیل خواهد بود. این تعطیلی صرفا شامل کلاس ها آموزشی است ولی اساتید و بخش اداری دانشگاه را شامل نمی شود.

مدارس ابتدایی و متوسط در شهرهای درگیر کرونا تا سه روز تعطیل اعلام شده است و ارزیابی تداوم تعطیلی با تصمیم ستاد ملی خواهد بود.

جهانپور با گفتن ازاینکه مدارس تا سه روز تعطیل اعلام می شوند و ارزیابی تداوم تعطیلی ها به تصمیم ستاد ملی بر خواهد گشت گفت : دستور تعطیلی مدارس روز جمعه توسط رئیس جمهور باید صورت بگیرد.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کروناویروس در ادامه تاکید داشت: مسابقات ورزشی تا اطلاع ثانوی بدون تماشاچی برگزار خواهد شد. تمام کنسرت ها، سینماها و مراسم عزاداری و شادی تعطیل است.

جهانپور با گفتن از اینکه زیارت مراکز متبرکه محدود می شود ادامه داد : نماز جمعه در شهرهایی که درگیر کروناویروس هستند این هفته تعطیل و برای برگزاری هفته های دیگر نیز بررسی صورت خواهد گرفت.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تاکید کرد که با توجه به افزایش تعداد آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا در کشور، تشخیص تعداد بیشتری از موارد قطعی این بیماری صورت گرفته است.

 

 

 


خبر در حال تکمیل ....

 

 

آیا این خبر مفید بود؟