این فضای مجازی هم برای خودش داستانی شده و در تمام عکس ها و تصاویری که برای معرفی و بیان حال و روز خود در آن منتشر می کنیم لبخندی ملیح بر چهره داریم و شیک و مجلسی ظاهر می شویم.

با نگاهی خوشبینانه،حداقل شاید این خوش حال نمایی ها فرصتی باشد تا به خودمان بیائیم و ظاهر و باطن مان یکی بشود.

افسوس که پشت پرده ابراز محبت های این عروس و مادر شوهر هم چیز دیگری نهفته بود . عروس جوان با این باور که جواب «های»،«هوی» است و به تلافی سخت گیری های مادر شوهر ،ویز ویز کنان بیخ گوش شوهر خود گفت:ببین مادرت برای من چه فحش ها و حرف های رکیکی با تصاویر زشت فرستاده و ... .

همین حرف گنده تر از دهان عروس خانم کافی بود مرد جوان تعصبی شود و مدتی بعد به خانه مادر خود برود. کمرنگ شدن رابطه عاطفی او با مادرش ،خشم این مادر شوهر را مثل آ تش زیر خاکستر سوزاننده و خطرناک کرد. دست آخر هم در یک بگو مگوی مادر فرزندی ،مرد جوان لو داد همسرش چه حرفی زده است. مادر شوهر با شنیدن این حرف ،فولاد زره شد تا حال عروسش را بگیرد. کار بیخ پیدا کرد و زوج جوان به مرز طلاق رسیده بودند.

با انجام مشاوره ،عروس خانم که احساس گناه و عذاب وجدان می کرد در حضور مادر شوهر اعتراف کرد حرف پوچی زده و قصد تلافی داشته است.

او با سوء استفاده از اعتماد مادر شوهر ،گوشی تلفن زن میان سال را برداشته و مخفیانه برای گوشی خودش چرت و پرت های توهین آمیز می فرستدو بعد هم ... .

باز هم جای شکرش باقی است که این خانواده دست به دامان مشاور خانواده شدند و گرنه معلوم نبود چه نتیجه ای حاصل می شد.

چرا باید کار به اینجا بکشد؟.

متاسفانه یک باور اشتباه در تفکرات زوج های جوان برای رفتار و مواجهه با خانواده همسرجا افتاده و آن هم این که «اگر به خانواده همسر «رو» بدهی بایدیک عمر«نوکر بی چون وچرا»بشوی و ... »

معرکه و جنگ و جدال عروس و مادر شوهر ،داماد و مادر زن ،خواهر شوهر و... القای یک سری تفکرات اشتباه است که افراد را درباره نزدیکان شان گرفتار پیش داوری می کند و ... .

عروس جوانی که عکس های و مادر شوهرش را با چهره ای خندان وزیر نویس دل نوشته ها و شعرهای عاطفی در فضای مجازی منتشر می کند و مادر شوهری نیز که در فضای مجازی ،به عروس خود ابراز محبت کرده چرا نمی توانند در فضای حقیقی زندگی نیز به هم عشق بورزند؟.

خودنمایی برای دیگران و همان طور که گفتیم خوش حال نمایی فقط در فضای مجازی یعنی این که ما برای دل خودمان نه،برای حرف و اظهار نظر دیگران زندگی می کنیم. شاید درست باشد که می گویند جواب «های»،«هوی»است چرا که اگر داد بزنیم ،داد می زنند. اگر با دیگران و حتی فرزندان مان لج کنیم آنها هم با ما لج می کنند. اما اگر مهربانانه و بی ریا سلام کنیم به ما علیک خواهند گفت و احترام بگذاریم ،احترام مان می گذارند. باید بدانیم که وقتی مهربان نگاه می کنیم دیگران هم به ما مهربان نگاه خواهند کرد. در واقع این ما هستیم که به دیگران یاد می دهیم چگونه برخورد کنند. اگر تغییر کنیم ،آنها هم تغییر می کنند. احترام به دیگران ،احترام به خودمان است و به اطرافیان مان می آموزیم چگونه رفتار احترام آمیزی با ما داشته باشند.

رعایت حرمت ها و ظاهر قدرتمند باعث می شود دیگران هم حرمت ها را نگه دارند و بدانند با فردی توانمند روبرو هستند.

هر یک از ما ،چه عروس و مادر شوهر ،عروس و خواهر شوهر ،داماد و مادر زن و ... اگر بتوانیم اندازه نگه داریم ،شأن خود و حرمت دیگران را حفظ کنیم و از بودن در کنار اطرافیان لذت ببریم . اگر بتوانیم شاد باشیم و به اطرافیان خود هم کمک کنیم و شرایطی مهیا سازیم که آ نها هم شاد باشند.از زندگی لذت ببریم ،در پذیرش اطرافیانی که حتی مثل ما فکر نمی کنند تلاش کرده و باپرهیز از انتقاد برای تغییر دادن اطرافیان ،چهره ای آرام ،منطقی و مهربان از خود ظاهر سازیم یعنی سلامت روانی داریم و حتی دیگر در جواب «های»هم یک قدم عقب خواهیم گذاشت تا مشکلات با یک «هوی» نسنجیده تشدید نشود. در بعضی از مواقع نیز ممکن است فکر کنیم از عهده حل مساله و مشکل بر نمی آئیم و باید با مطالعه درباره مهارت های زندگی و بالابردن دانش و آگاهی خود و همچنین کمک گرفتن از یک مشاور متخصص و متبحر ،راه حل درست مسائل مختلف را بیاموزیم.

می توانیم تمرین کنیم تا آنچه باید بشویم باشیم نه آ نچه هستیم.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟