مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از آغاز ساخت منازل تخریب شده مددجویان در سیل اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم بازیان از آغاز ساخت واحدهای مسکونی تخریب شده مددجویان در سیل اخیر خبر داد و افزود: بیش از ۶۰ هزار خانوار مددجویی کمیته امداد در چند استان دچار آسیب و تخریب شده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود حدود ۲۰ هزار واحد مسکن خانواده‌های تحت حمایت امداد نیاز به تعمیر کلی و جزئی داشته باشد و ۱۰ هزار واحد نیازمند احداث مجدد است.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: طرح بازسازی مسکن مددجویی در استان‌های شمالی که سیلاب فروکش کرده، آغاز شده است و امیدواریم بتوانیم واحدهای مسکونی نیازمند تعمیر را حداکثر تا سه ماه آینده به مددجویان تحویل دهیم.

بازیان تاکید کرد: کمیته امداد مصمم است با پایان عملیات امدادرسانی اولیه، کار ساخت کامل واحدهای تخریب شده را در مدت شش ماه تا یکسال به پایان برساند.

وی بیان کرد: امیدواریم در برنامه زمانی پیش‌بینی شده، با استفاده حداکثری از ظرفیت تسهیلات وام کم‌بهره و کمک بلاعوض دولت و همچنین کمک‌های امداد و مردم نیکوکار، در یک اقدام انقلابی و جهادی، ساخت مسکن امن، مناسب و با کیفیت برای مددجویان سیل‌زده را به انجام برسانیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟