رک پلاس اتو پلاس کدخبر: 265871 ارسال پرینت 122

رکنا:شرکت ولوو، پیش از دیگر برندهای جهان؛ فناوری خودران را به خدمت گرفته و به بهره‌برداری عملی رسانده است. محصول خودران ولوو، فعلا به عنوان یک کامیون حمل زباله، کار می‌کند.

کم‌تر از ۵ سال از تلاش گسترده‌ی شرکت‌ها در راه توسعه‌ی فناوری رانندگی خودکار می‌گذرد، اما پیشرفت علمی این پروژه، فراتر از انتظار بوده و حالا آماده‌ی بهره‌بردای عملی شده است. به‌تازگی گروه خودروسازی ولوو در یک همکاری مشترک با شرکت خدمات شهری و بهداشتی رنووا، از فناوری خودران برای جمع‌آوری زباله در مناطق مسکونی، استفاده کرده است.

این کامیون، به طور کاملا خودکار؛ در مسیری تعیین شده حرکت می‌کند و با رسیدن به هر سطل زباله، عملیات مورد نیاز را انجام می‌دهد. با این حساب، تنها یک نفر به عنوان ناظر بر کار کامیون، حضور دارد و به افراد بیشتر، احتیاج نیست. ولوو معتقد است که این فناوری، نه‌تنها نیاز به پرسنل اضافی را کاهش می‌دهد، بلکه صدمات ناشی از کار در مجاورت کامیون و زباله‌ها، مثل مشکلات تنفسی و آسیب به زانوها را به صفر می‌رساند. 

از سویی دیگر، عملکرد کامیون‌های خودران، ایمن و با حداقل آلودگی و مصرف سوخت است. سنسورهای متعدد در این خودروها، نقاط کور راننده را پوشش می‌دهند و از تصادفات جلوگیری خواهند کرد. جالب است بدانید که کامیون‌های خودران ولوو، امروزه در معادن سوئد در حال آزمایش طولانی مدت هستند و به احتمال فراوان تا چند ماه دیگر، آماده‌ی عرضه به صورت تجاری خواهند بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر