پسر جوان برای مهاجرت 500 خودرو سرقت کرد + فیلم گفتگو
حجم ویدیو: 44.50M | مدت زمان ویدیو: 00:06:03

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت در خصوص کشف 500 فقره سرقت به خبرنگار رکنا گفت: 10 دی ماه امسال درپی سرقت محتویات داخل خودرو در منطقه ولنجک موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کارآکاهان اداره 20 پلیس آگاهی پایتخت قرار گرفت.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

وی افزود: بنابرحساسیت موضوع کارآگاهان اداره 20 پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند و با رصد های اطلاعاتی متوجه شدند لپ تاپ سرقتی داخل خودرو مذکور در یکی از سایت های فروش اینترنتی آگهی شده است و سارق حرفه ای در استان البرز سکونت دارد.

این مقام ارشد انتظامی پایتخت ادامه داد: کارآگاهان پس از دریافت این اطلاعات مهم با هماهنگی مقام قضایی با انجام اقدامات کارآگاهی طی یک قرار سوری متهم را در یک عملیات منسجم دستگیر و به اداره 20 پلیس آگاهی پایتخت منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی پایتخت تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم 8 دستگاه لپ تاپ، تعداد 50 عدد مدارک هویتی شامل:گذرنامه، شناسنامه و کارت ملی و جعبه ابزار سرقتی و ابزارآلات مسروقه کشف و ضبط کردند.

وی افزود: متهم پس از انتقال به اداره 20 پلیس آگاهی در بازجویی های اولیه به جرم خود مبنی بر 500 فقره سرقت محتویات داخل خودرو در 2 سال گذشته اعتراف و دلیل سرقت ها را نیاز مالی برای مهاجرت به خارج از کشور عنوان کرد.

گفتگو با متهم

متهم 20 ساله برای مهاجرت از ایران به بیش از 500 خودرو در تهران دستبرد زده است. او سودای مهاجرت با پول های سرقتی را در سر داشت که دستگیر شد.

چند سال است که خلاف می کنی ؟

2 سالی می شود به خودرو های مردم دستبرد می زنم.

سابقه داری ؟

 اولین بار است که دستگیر شدم.

چه شد سرقت ؟

برای مهاجرت به خارج از کشور پول نیاز داشتم. همچنین مادرم نیز مریض است.

به کدام کشور قصد مهاجرت داشتی ؟

فرقی نداشت فقط می خواستم از ایران مهاجرت کنم.

با پاسپورت هایی که کشف کردی قصد داشتی چه کاری را انجام دهی ؟

می خواستم آنهارا به صاحبشان بازگردانم.

پشیمانی ؟

بله

بنابراین گزارش، سردار لطفی با تأکید بر عزم جدی پلیس آگاهی در برخورد با سارقان محتویات داخل خودرو در پایان خاطرنشان کرد: با توجه بررسی های اولیه تاکنون تعداد 10 نفر مالباخته مورد شناسایی قرارگرفته اند و اقدامات در جهت شناسایی سایر شکات ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟