از اول آبان تمام اصناف باید واکسن کرونا تزریق کرده باشند / رعایت پروتکل های بهداشتی به 45 درصد رسیده است + فیلم
حجم ویدیو: 21.42M | مدت زمان ویدیو: 00:02:55

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، احمد وحیدی، وزیر کشور درباره آخرین تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: باز بودن اصناف به‌ویژه آنهایی که با مواد غذایی سر و کار دارند، از پایان مهرماه به بعد منوط به تزریق واکسن کرونا خواهد بود.

وی افزود: این مساله باید توسط وزارت بهداشت و اتاق اصناف کنترل شود و اسامی حدود 3 میلیون نفر از افرادی که در واحدهای صنفی فعالیت می کنند، به وزارت بهداشت تحویل داده خواهد شد تا در صورت تایید کارشناسان بهداشتی، فقط افرادی مجاز به حضور در واحد صنفی خود باشند که واکسن کرونا تزریق کرده باشند.

وزیر کشور اظهار داشت: تا کنون حدود 52 درصد فعالان واحدهای صنفی واکسن کرونا تزریق کرده اند و لازم است هرچه زودتر سایر اصناف برای دریافت واکسن اقدام کنند تا برای آنها مشکلی ایجاد نشود.

وحیدی ادامه داد: میزان رعایت پروتکل ها به عدد نگران کننده 45 درصد رسیده است و نگرانی ما از بروز پیک ششم کرونا کاملا جدی است و به همین دلیل، از همه مردم می خواهیم که مراقبت های بهداشتی را انجام دهند.

وزیر کشور تاکید کرد: ما نباید وارد پیک ششم کرونا شویم، اما اگر مراقبت نکنیم، حتما گرفتاری های زیادی برای مردم پیش خواهد آمد و از مردم می خواهیم هرچه زودتر برای دریافت واکسن کرونا اقدام کنند و البته پروتکل ها را نیز به دقت اجرا کنند.

آیا این خبر مفید بود؟