مکتب سردار سلیمانی نه با ترور از بین می‌رود نه با موشک

در این مراسم که با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد،  آیت الله سید ابراهیم رئیسی رییس جمهوری سخنران اصلی مراسم بود.

مراسم دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی به علت مصادف بودن با ایام شهادت حضرت فاطمه (س) با  مداحی و مرثیه خوانی به این مناسبت آغاز شد.

در این مراسم علاوه بر اعضای خانواده سپهبد شهید قاسم سلیمانی، سردار سلامی فرمانده کل سپاه، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، سرلشکر ایزدی معاون راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح،  سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین، سرتیپ حسین نجات جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله تهران، حجت الاسلام شیرازی جانشین رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور، علی رضا زاکانی شهردار تهران ،حجت‌الاسلام سید محمود دعایی و .... حاضر بودند.

سردار سلیمانی

رییس جمهور در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی :

مکتب سردار سلیمانی نه با ترور از بین می‌رود نه با موشک

رکنا : رییس جمهوری گفت: اگر شخصیت یک‌ فرد بسیار توسعه یافت دیگر فقط یک فرد حقیقی نیست، بلکه توسعه وجودی، او را شخصیتی می‌کند که به عنوان یک ملت و یک مکتب از او یاد می‌شود و این مکتب نه با ترور از بین می‌رود نه با موشک.

آیت الله سیدابراهیم رئیسی طی سخنانی در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی که در مصلی تهران برگزار شد، با بیان اینکه شهید سلیمانی نه به عنوان یک فرد که به عنوان یک فرهنگ، راه و مکتب از سوی رهبری انقلاب اسلامی معرفی شد، اظهار کرد: اگر شخصیت یک فرد بسیار توسعه یافت دیگر فقط یک فرد حقیقی نیست، بلکه توسعه وجودی، او را شخصیتی می‌کند که به عنوان یک ملت و یک مکتب از او یاد می‌شود.

وی افزود: این مکتب نه با ترور از بین می‌رود نه با موشک. مکتب می‌ماند و بقا دارد. امیرالمومنین وقتی که مالک اشتر به شهادت رسید در کلامی تاکید فرمودند که او از یک وسعت وجودی برخوردار شده است که راهش، راه امیرالمومنین است. راه حاج قاسم هم ادامه راه امام خمینی و امام خامنه‌ای است.

رییسی تصریح کرد: او اهل صدق، اخلاص و دلدادگی به خدا بود. برای کارهای بزرگ فقط خشیت الهی می‌تواند کمک‌کننده باشد تا از هیچ چیز و هیچ کس هراس نداشته باشیم. رمز موفقیت حاج قاسم هم همین خشیت الهی بود. او با علم به قدرت ظاهری آمریکا و همپیمانانش، از عمق جان عقیده داشت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

رییسی در ادامه با بیان اینکه او سردار و شخصیت نظامی بود، ولی نباید فقط به عنوان شخصیت نظامی دید، افزود: او دارای فرهنگ بود. او تخصص فتح سرزمین‌های اشغال شده را داشت، تخصص فتح دل ها را داشت. و فتح دل ها مهمتر از فتح سرزمین هاست. فتح دل ها با پول و قدرت اتفاق نمی‌افتد. او روح بزرگی داشت که به تعبیر قرآن درباره یاران رسول الله دربرابر دشنمان سخت بود، اما در مقابل دوستان و مظلومان رحما بینهم بود.

 رییس جمهور با اشاره به اینکه حاج قاسم مرد میدان شد، چون ظرفیت داشت، گفت: او در منطقه ظرفیت سازی کرد و جوانان منطقه را برای دفاع از دین، منطقه و کشورهایشان بسیج و به خط کرد و نتیجه، مرگ داعش و پیروزی جبهه مقاومت شد. دشمن از حزب الله نگران بود، اما حزب الله به یک جبهه مقاومت در منطقه تبدیل شد.

وی افزود: شهید سلیمانی به وضع موجود قانع نبود. تفکرش و نگاهش انقلابی بود و قانع نمی شد و معتقد بود آنچه در توانش بود باید به کار گرفته شود و اینگونه پیش رفت. نگاه او تمدنی و تشکیل مدنیتی به نام دین در منطقه بود و همین نگاه دشمن را شکست داد. او هم شجاعت داشت و هم عقلانیت.

آیا این خبر مفید بود؟