مشکل کامیون های دپو شده در گمرک چرا حل نمی شود؟ / شرکت های داخلی محصولات مونتاژی چینی را با سه برابر قیمت می فروشند !

ترخیص کامیون های دست دوم دپو شده از گمرکات کشور هنوز به طور کلی انجام نشده است. گمرک بارها گفته است که در ترخیص کامیون های دست دوم مشکلی وجود ندارد. فقط ناهماهنگی بین دستگاه ها باعث شده در ترخیص کامیون های دست دوم تعلل و ایستایی بوجود بیاید و این کالاها در گمرکات رسوب پیدا کنند. رانندگان این کامیون ها اغلب مردمان عادی هستند که زندگی و کامیون خود را فروختند، وام گرفتند تا بتوانند کامیونی به قیمت مناسب و با کیفیت خریداری کنند. اما چرا این کامیون ها پس از حدود 16ماه، هنوز ترخیص و تعیین تکلیف نشده اند؟ موانع اصلی عدم ترخیص کامیون های دست دوم چه بود؟ چرا شرکت های داخلی با ورود کامیون های اروپایی به کشور مخالف هستند؟ چرا وقتی کل کامیون های ناوگان برای خروج کالاهای اساسی از بندر امام، به 2500 کامیون هم نمی رسد، با ورود کامیون های دست دوم اروپایی به کشور مخالفت می شود؟

درخصوص آخرین خبرها درباره ترخیص کامیون های دپو شده در گمرکات، گفتگوی رکنا با احمد کریمی، دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی کامیون داران کشور را بخوانید:

احمد کریمی

کریمی در ابتدا در پاسخ به این سوال که آیا بالاخره کامیون ها ترخیص شد، گفت: چند مشکل در این حوزه وجود دارد و عدم ترخیص کامیون های دپو شده در گمرک به عوامل زیادی بستگی دارد و یکی و دوتا نیست. تعدادی به دلیل خدمات پس از فروش، تعدادی به دلیل کد ساتا که واردکننده باید به بانک مرکزی معرفی می کرد و تاییدیه می گرفت و تعدادی به دلیل اختلافات فی مابین واردکننده و خریدار تا به امروز ترخیص نشده است.

وی افزود: بخشی از آن عواملی که قابل حل و فصل بود از جمله مشکل خدمات پس از فروش، توسط شرکت سایپا دیزل با همکاری لازم بازدید و خدمات پس از فروش آن صادر شده است. تعدادی از این کامیون ها هم با معرفی منشأ ارز و دریافت کد ساتا در حال حل و فصل است.

سازمان امور مالیاتی بحث ارزش افزوده واردات کامیون ها را تعیین تکلیف کند

دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران کشور درخصوص مشکل اصلی عدم ترخیص کامیون های دپو شده در گمرکات، گفت: بخشی از این مشکلات به بحث ارزش افزوده باز می گردد که متاسفانه سازمان امور مالیاتی به درستی درباره آن تعیین تکلیف نکرده است. واردکننده یک ادعا دارد و خریدار یک ادعای دیگر دارد.

مقداری بلاتکلیفی در این بحث وجود دارد که صراحتا و شفاف باید اعلام شود که به بحث واردات چه بخشی ارزش افزوده تعلق می گیرد که بتوانند به راحتی محاسبه کنند و از خریدار دریافت کنند. در این صورت خریدار با مشکل مواجه نمی شود و واردکننده هم نمی تواند به هر بهانه و ابزار مبلغ بیشتری را از خریدار مطالبه کند.

این موارد مجموع مشکلاتی است که باعث شده است کامیون ها تا به امروز ترخیص نشود. البته بخش قابل توجهی از آن ترخیص شده است.

شرکت های خودروساز داخلی محصولات مونتاژی چینی را با سه برابر قیمت در بازار عرضه می کنند

کریمی درخصوص جلسه روز سه شنبه کمیسیون صنایع مجلس گفت: روز سه شنبه در جلسه کمیسیون صنایع مجلس درخصوص این موضوع صحبت هایی انجام شد که ما بخش قابل توجهی از آن را قبول نداریم. باز هم می گوییم که اگر شرکت های خودروساز داخلی که فقط اسم آنها خودروساز است، می توانستند کاری کنند در این چند سال انجام می دادند.

این بحثی که می گویند واردات خودرو به تولید داخل آسیب می زند، فقط به این دلیل است که این شرکت ها بتوانند محصولات خود را که مونتاژ ناوگان چینی است با سه برابر قیمت به بازار عرضه کنند.

رانندگان کامیون از شنبه به پلیس + 10 مراجعه کنند

وی در آخر درخصوص سهمیه سوخت کامیون داران گفت: در بحث سهمیه سوخت مشکل خاصی وجود ندارد. بعد از حمله سایبری مشکلاتی برای کارت های سوخت رخ داد. در تماسی که با شرکت نفت داشتیم مسائل حل و فصل شده است و از شنبه رانندگان می توانند برای دریافت کارت المثنی و به روز رسانی سهمیه سوخت به دفاتر پلیس + 10 مراجعه کنند. 

آیا این خبر مفید بود؟