عقد تفاهمنامه همکاری سازمان مدارس و مراکز غیردولتی  با موسسه خیریه مهر آگاپه

به گزارش رکنا،به گزارش روابط عمومی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، شهریار فولادوند معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با موسسه خیریه مهر هوشمند با اشاره به اهمیت کار در زمینه تعلیم و تربیت  و تاثیرگذاری آن بر تمامی مولفه های موثر در زندگی فردی اجتماعی افراد ، بیان کرد: این موضوع، غیرقابل کتمان بوده و موضوعی بسیار شفاف است که توجه به این مهم ، در حوزه های مختلف توانمندسازی انسان ها ، در روابط فردی ، بین فردی و اجتماعی آنها از یک سو و پیشگیری از آسیب ها و جلوگیری از ورود آسیب های اقتصادی ، اجتماعی و اخلاقی جامعه از سوی دیگر، نقش بسیار جدی دارد.

معاون وزیر افزود: این موضوع باعث شده در دنیا مسئله آموزش و پرورش ، یک مسئله جدی باشد و در کشور ما با رویکرد تعلیم و تربیت این بحث مطرح شود که آموزش و پرورش و تعلیم و تربیت باید کلید حل مسائل و مشکلات جامعه باشند.

فولادوند تصریح کرد: جامعه را می بایست با ابزاری قوی و کارآمد به نام تعلیم و تربیت حرکت داد، سمت و سو داد و نسبت به برخی موضوعات که ممکن است در مسیر آسیب تولید کند ، واکسینه کرد. البته این امکان با اهمیت ، الزامات و استلزامات فراوانی را هم طلب می کند که می بایست در اختیارش باشد.

وی با اشاره به گستردگی و اهمیت بحث تعلیم و تربیت و ضرورت استفاده کنترل شده از ظرفیت همگان بیان کرد: می توان با به اشتراک گذاشتن مسائل و مباحث آموزش و پرورش، حساسیت های مسئولانه نسبت به موضوعات ایجاد کرد تا هر کسی به اندازه توان خود ،آموزش و پرورش را برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت حمایت کند.

فولادوند ادامه داد: با توجه به ماموریت های این سازمان، توجه به بازگرداندن تارکین یا بازماندگان از تحصیل به این چرخه یک اولویت تلقی می شود . و علی رغم این که بسترهای معمول برای این افراد فراهم شده ، لیکن به دلیل شرایط خاصی که مخاطبین این بخش دارند نتوانسته اند از آن استفاده کنند. بنابر این ناگزیر به استفاده از مسیرهای ثانویه و طراحی بسترهای جدید برای بازگرداندنشان به این چرخه هستیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با اشاره به برنامه های این سازمان در اسناد بالادستی در سند تحول و زیرنظام های آن گفت: یکی از برنامه های با اولویت ما این است که از موسسات، خصوصا موسسات خیریه در فرآیند تعلیم و تربیت به صورت کنترل شده استفاده نموده و از ظرفیتشان برای رسیدن به اهداف تعلیم و تربیت کمک بگیریم.

وی افزود: امروز شما به عنوان پیوند زننده بین عناصر سهیم در حوزه تعلیم و تربیت با رویکرد توجه به افراد لازم التعلیم هستید که می توانید برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت یک عامل بسیار مهم و تاثیرگذار باشید . ظرفیت موسساتی همچون این مجموعه، ظرفیتی است که می تواند سرمایه های موجود را بهم گره زده و در نهایت برای رسیدن به هدف اصلی که تربیت نیروی انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه کشور است ، یاری رساند.

محمد احسان متقی مدیرعامل موسسه مهر هوشمند نیز در این جلسه به معرفی موسسه مذکور پرداخت و در ادامه گفت : این مجموعه با ساختار یک سازمان مردم نهاد حرفه ای اجتماعی و با دغدغه ی بازماندگان از تحصیل ، در این عرصه فعالیت می کند و مدلی برای خدمت رسانی تعریف نموده که مبتنی بر فناوری است و قابلیت مقیاس پذیری را نیز داراست و در پلت فرم خود ، نیازهای مددجویان را طبقه بندی نموده و راه های ارائه شفاف اطلاعات و ایجاد دسترسی ساده تر به خدمت رسانی بهتر را برای حامیان تسهیل می نماید.

گودرز شاهمرادی مدیر آموزش الکترونیکی و از راه دور در ابتدای جلسه ، توضیحاتی در خصوص طرح آبا و اقدامات صورت گرفته ارائه کرد و گفت: از ابتدای طرح تاکنون 2367 نفر در 54 منطقه ، 85 مدرسه مجری و 125 کلاس اقماری تحت پوشش طرح آبا قرار گرفته اند.

شایان ذکر است فتاح صابری مدیر حوزه ریاست و عباس ملا ذیحساب سازمان نیز در این جلسه حضور داشتند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟