بازی جدید ایران خودرو با روح و روان متقاضیان پژوپارس/ وزارت صمت باید به داد مردم برسد!

به گزارش رکنا، شرکت ایران خودرو بدون اضافه کردن هیچگونه آپشن و ویژگی متمایزی، قیمت پژوپارس را افزایش داده است، در حالی که موعد تحویل خودروهایی که شامل این افزایش قیمت شده اند زمستان 1402 است و شرکت ایران خودرو با عدم ارسال فراخوان و نقض تعهد مشتری تحویل پژوپارس را به بهار 1403 موکول کرد تا بتواند با مجوز قیمت را افزایش دهد. این در حالی است که وزارت صمت و سازمان تعزیرات حکومتی در اظهارات اخیر خود تاکید کرده بودند که خودروسازان حق هیچگونه افزایش قیمتی برای موعد تحویل سال 1402 ندارند.

شایان ذکر است که درخصوص خودرو دنا پلاس در تابستان سال گذشته نیز شرکت ایران خودرو قیمت دنا پلاس را از 320 میلیون به 420 میلیون تومان افزایش داد و با ورود شورای رقابت و سازمان تعزیرات حکومتی قیمت به حال قبل برگشت و 80 میلیون تومان به خریداران دنا برگردانده شد.

حال دوباره شرکت ایران خودرو همان تجربه را درخصوص خودرو پژو پارس تکرار کرده و نسخه فول این خودرو را تا 200 میلیون و نسخه لو آپشن را بیش از 150 میلیون تومان افزایش داده است.

ایران خودرو پژوپارس را بیش از 150 میلیون تومان افزایش داد

شرکت ایران خودرو در حالی در جدیدترین بخشنامه خود قیمت جدید خودرو پژو پارس با موتور XU7P ویژه فروردین و اردیبهشت 1403 را 445 میلیون و 742 هزار و 300 تومان اعلام کرده است که قیمت اسفند ماه 1402 این محصول 294 میلیون و 133 هزار تومان بود و حالا با دریافت مجوز، 151 میلیون و 609 هزار و 300 تومان گران تر شده است.

حالا مشخص شد که چرا شرکت ایران خودرو زمستان 1402 از تحویل پژو پارس به متقاضیان خودداری می کرد. این شرکت منتظر ماند تا با فرارسیدن سال جدید، این خودرو با افزایش قیمت همراه شود.

گفتنی است، خودرو پژوپارس بیشترین متقاضی را در سامانه دارد و بیش از صد هزار نفر در نوبت تحویل به سرمی برند.

سال گذشته شرکت ایران خودرو به اولویت های 1402 پیشنهاد جایگزینی پژوپارس با سورن پلاس با پرداخت وام را داد و اغلب متقاضیان به دلیل اختلاف قیمت 150 میلیون تومانی حاضر به تبدیل سفارش خود نبودند، اما حالا شرکت ایران خودرو قیمت پژوپارس را با اختلاف بسیار کم نسبت به سورن پلاس و با چند ماه تاخیر، اعلام کرده است.

هم اکنون متقاضیان پژوپارس موتور XU7P ویژه سامانه یکپارچه با اولویت زمستان 1402، نه تنها بیش از 6 ماه با تاخیر این خودرو را تحویل می گیرند، بلکه  بیش از 150 میلیون تومان هم نسبت به سال گذشته گرانتر آن را می خرند.

قیمت پژو پارس

کدخبر: 989366 ویرایش خبر
لینک کپی شد
سمیه باغی دبیر: اصغر آزاددل
آیا این خبر مفید بود؟