از ایرادگیری‌های خودم خسته شده‌ام

یك سالی است كه ازدواج كرده‌ام اما از چند ماه قبل بشدت ایرادگیر شده‌ام و دائما سر هر موضوعی از همسرم ایراد می‌گیرم. بهانه‌گیری‌های من باعث كدورت شوهرم شده است و خودم هم از این رفتار خسته شده‌ام. چه كار باید بكنم تا ایراد گرفتن را كنار بگذارم؟

2021-04-12 10:07:13 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۴:۳۷:۱۳ تعداد پاسخ ها 1
  • ایرادگیری و بهانه‌جویی اختلالی است كه زوج‌های بسیاری با آن مواجه هستند و در میان زنان نیز بیشتر شایع است و آن ناشی از بهم‌ریختگی درونی است و استرس و اضطراب و افسردگی نیز در آن موثر است. پیشنهاد می‌كنم كه در ابتدا یك بازسازی درونی داشته باشید و از متخصص كمك بگیرید. روزانه با خودتان صحبت كنید كه چه دلایلی باعث شد تا ایراگیر شوید. از دست چه كسی دلخور هستید كه این واكنش‌ها را نشان می‌دهید. البته در برخی مواقع زنان احساس می‌كنند كه خیلی از همسرشان بالاتر هستند و شوهر در چشم آنها كوچك جلوه می‌كند. این گروه تصور می‌كنند كه از هر نظر از شوهرشان شایسته‌تر هستند و همین امر باعث می‌شود كه به یك انسان ایرادگیر تبدیل شوند. گاهی نیز كمبود محبت از طرف شوهر باعث می‌شود تا زن با ایراد گرفتن محبت همسرش را به خود جلب كند. ولی در كل می‌توان با كمك یك مشاور علت آن را پیدا و درمان كرد.

    2021-04-12 10:07:15 ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ ۱۴:۳۷:۱۵ 94

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ