بعد از جدایی از نامزدم حالم بد است

پسری 21 ساله هستم و حدود یک ماه و نیم است كه از نامزدم جدا شدم و هیچ حال خوبی ندارم و با همه سر ناسازگاری دارم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور خیلی زود گذشته را فراموش كنم.

2021-04-11 08:31:09 تاریخ : ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۳:۰۱:۰۹ تعداد پاسخ ها 1
  • اینكه برخی افراد تا مدتی پس از قطع یك رابطه حالتی شبیه به سوگ را تجربه می‌كنند و این حالت در افراد رخ می‌دهد، این بدان معناست كه فرد احساس می‌كند یك گمشده‌ای داشته و آن را از دست داده است. از این احساس كه این فرد دارد، طبیعی است و باید به خود زمان و فرصت دهد تا به تدریج از خاطرات فرد از دست داده دور شده و ذهن پاك شود، از این رو توصیه می‌شود از نظر بهداشت روانی تمام وسایل یا هدایایی كه از او گرفته شده، دور ریخته و خودش را با خاطرات، دست‌نوشته‌ها، ‌تصاویر و عكس‌ها خسته نكند، چون باید بپذیرد این رابطه به پایان رسیده است و اگر این حالت‌ها ادامه پیدا كند، فشار را به دیگران وارد می‌آورد و نسبت به اطرافیان خود پرخاشگری بیشتری نشان می‌دهد، از این رو به این فرد توصیه می‌شود دوستی‌های پایدار و ثابت همیشه باقی نمی‌مانند و هر زمانی ممكن است دوستی‌ها از بین برود و باید به این موضوع نگاه شود كه دوستی‌ها نوعی تجربه‌اندوزی است و تجربه به مرور زمان به ما آموزش می‌دهد كه چگونه با افراد دیگر برخورد كنیم و احساس نگرانی، ‌دلتنگی و افسردگی را با گفت‌وگو با دیگران یا مشورت با یك مشاور تعدیل كنیم. از سوی دیگر باید به این مساله فكر كنید كه به دنبال یك زندگی جدید و دوستانه‌ای باشید و علاوه بر این اقدامات بهتر است به ورزش‌های گروهی روی بیاورید و از طریق ورزش‌های گروهی احساس نشاط را تجربه كنید، از این رو در طول زمان تدریجا احساس نگرانی به پایان می‌رسد، ولی فرد باید این فرصت را به خود بدهد تا بتواند دوستی از بین رفته را بازسازی كند.

    2021-04-11 08:31:12 ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ ۱۳:۰۱:۱۲ 182

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ