احساس می‌كنم افسرده هستم

با توجه به اینكه مدتی است قرص‌های آرام‌بخش استفاده می‌كنم، اما علائمی از افسردگی را در خود احساس می‌كنم. ‌نسبت به اطرافیانم بدبین شده‌ام و از زندگی لذت نمی‌برم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-08-04 07:11:02 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۱:۴۱:۰۲ تعداد پاسخ ها 1
  • زمانی می‌توانیم به یك فرد افسردگی را نسبت بدهیم كه مدتی طولانی خلق گرفته‌ای داشته باشد و تقریبا تمام روزهایی را كه سپری می‌كند، با خلق گرفته همراه باشد. یك فرد افسرده احساس غمگینی و غم داشته و در برخی موارد احساس پوچی می‌كند. این حالت‌های غیر‌عادی را اطرافیان نیز مشاهده می‌كنند و حتی ممكن است در برخی افراد با تندخویی و پرخاشگری همراه باشد. اینكه در این شرایط این فرد از زندگی فردی و اجتماعی خود لذت نمی‌برد، كاملا طبیعی است، زیرا افراد افسرده چنین حالت‌هایی را احساس می‌كنند و تمام زندگی‌شان تحت‌تاثیر چنین حالتی قرار می‌گیرد. به طور كلی می‌توان گفت احتمالا روند دارویی‌تان شیوه‌ای درست نبوده و علاوه بر اینكه باید مراجعه حضوری به روان‌پزشك و روان‌شناس داشته باشید، باید شیوه‌های زندگی‌تان را تغییر دهید و سبك درست زندگی را در پیش بگیرید. شركت در مراسم‌ گروهی، بودن در جمع دوستان، ورزش، اصول درست در اوقات فراغت و... به حل این مساله كمك می‌كند، زیرا برای درمان افسردگی باید ابتدا شیوه زندگی را تغییر داد، بنابراین علاوه بر درمان دارویی باید روان‌درمانی نیز ادامه داشته باشد. همچنین باید اتفاقاتی كه در زندگی‌تان رخ می‌دهد را با دید مثبتی تصور كنید و محیط آرامی را برای خود و خانواده‌تان در نظر بگیرید. با افرادی كه در گذشته افسرده بوده‌اند، در ارتباط باشید تا با همدردی، همیاری و درك یكدیگر شرایط را بهتر ببینید.

    2020-08-04 07:11:03 ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ ۱۱:۴۱:۰۳ 418

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ