از فشار كاری خسته شده‌ام

مدتی است به علت فشارهای کاری و شغلی احساس خستگی زیای می‌کنم و گاهی اوقات به حدی خسته و کلافه می‌شوم که دوست ندارم هیچ کاری انجام بدم. روابط اجتماعی‌ام کم شده است و با دوستانم زیاد در ارتباط نیستم. لطفا راهنمایی‌ام کنید.

2020-08-02 07:37:53 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۲:۰۷:۵۳ تعداد پاسخ ها 1
  • خستگی زیاد در محیط‌های شغلی و کاری باعث می‌شود علاوه بر اینکه راندمان کاری کاهش پیدا کند، فرد انگیزه و روحیه‌اش را در کار و فعالیت‌های اجتماعی و گروهی از دست بدهد، بنابراین باید در هر کار و فعالیتی تعادل را برقرار کرد، زیرا شرکت در فعالیت‌های زیاد و خسته‌کننده کسالت‌آور می‌شود و فرد را از هدف اصلی‌اش دور می‌کند. درست است که فعالیت و تلاش مانع از بروز رفتارهای منفی در افراد می‌شود، اما همین تلاش و کار بیش از حد مانع بروز رفتارها و عملکردهای درست در فرد می‌شود.
    وقتی خستگی جسمانی، روانی و ذهنی در فرد افزایش پیدا کند، به تدریج در انزوا و تنهایی فرو‌می‌رود و با دنیای خارج از محیط زندگی خود قطع رابطه می‌کند، روابط اجتماعی‌اش کم‌کم ضعیف شده و ممکن است مثل گذشته برای کار خود ارزش و اهمیتی قایل نباشد. افسردگی و بروز رفتارهای پرخاشگرانه از عوارض شدت فعالیت و خستگی بیش از حد است. وقتی روابط اجتماعی سست می‌شود و افراد كمتر در جامعه حضور پیدا می‌كنند همین امر موجب می‌شود توان برقراری تعاملات درست را نداشته باشند. ورزش كردن و شركت در گروه دوستان این انگیزه را در این فرد ایجاد می‌كند كه در زندگی‌اش از یك نظم منطقی پیروی كند. داشتن یك برنامه منظم و اصولی باعث می‌شود از یك روندی تبعیت كنید كه به انگیزه و روحیه دست یابید. چنانچه با این راهكارهای فردی به اصولی منظم دست پیدا نكردید.

    2020-08-02 07:37:54 ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۲:۰۷:۵۴ 296

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ