همسرم با من مشورت نمی‌كند

6 سال است كه ازدواج كرده‌ایم، اما همسرم مطیع حرف من نیست و هر كاری كه دلش می‌خواهد بدون مشورت با من انجام می‌دهد، به همین علت همیشه در جدال با هم هستیم. لطفا راهنمایی‌ام كنید چطور به اختلافات‌مان پایان دهیم.

2020-08-02 07:18:25 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۱:۴۸:۲۵ تعداد پاسخ ها 1
  • یكی از مسائلی كه در امر ازدواج باید به آن اهمیت داد، این است كه زن و مرد در یك پیوند مشترك باید ابتدا با هم دوست باشند و یكی بر دیگری برتری ندارد، بنابراین همدلی، همفكری و مشورت كردن در همه امور زندگی یكی از اركان مهم زندگی مشترك و خانوادگی است. زن و مرد باید یكدیگر را نزدیك‌ترین فرد به هم بدانند و برای هم حامی و پشتیبان باشند. از دیگر مهارت‌هایی كه زن و مرد باید در زندگی مشترك با خود همراه كنند و نسبت به فراگیری آن حساس باشند یاد‌گیری مهارت‌های ارتباطی مانند فعالانه گوش كردن به صحبت‌های یكدیگر است. همچنین احترام به نظرها و عقاید زن و مرد برای مشورت كردن دعوت می‌كند تا به بهبود روابط‌شان بپردازند، از این رو باید تلاش كنید تا با ایجاد فضایی گرم و صمیمی زن و مرد و هر كدام از اعضای خانواده مسوولیت‌های خود را بپذیرند و به اتفاق‌نظر برسند. برای رسیدن به امنیت روانی و عاطفی در روابط زناشویی باید زن و مرد نسبت به هم صداقت و شفافیت در كلام داشته باشند و در روابط خود اعتماد را افزایش دهند. هر‌گونه سوء‌تفاهم و سوء‌برداشت را حل كنید تا به فرآیندی مسالمت‌آمیز دست یابید. چنانچه توانایی حل مشكلات‌تان را ندارید، بهتر است از مشاوره‌های حضوری استفاده كنید و این مشكل را با یك مشاور خانواده، ‌روان‌شناس و... در میان بگذارید تا مشكلات درون خانوادگی‌تان كمتر شود.

    2020-08-02 07:18:25 ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ۱۱:۴۸:۲۵ 302

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ