پسر نوجوانم پنهانكاری می‌كند

مدتی است پسر نوجوانم دست به مخفی‌كاری می‌زند و برای پیشگیری از عواقب بعدی باید چه كارهایی انجام دهم. لطفا راهنمایی‌ام كنید؟

2020-08-01 06:15:03 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۴۵:۰۳ تعداد پاسخ ها 1
  • پنهان كردن مسائل در دوران كودكی و نوجوانی عموما دلایل مختلفی دارد که ممكن است به دلیل ترس از تنبیه شدن باشد، زیرا برخی افراد تصور می‌كنند اگر آن را به خانواده خود بگویند و والدین از واقعیت آن مطلع شوند، ممكن است مورد تنبیه واقع شوند یا ممكن است پنهانكاری در برخی مواقع ناشی از امیال و آرزوهایی باشد كه فرد در خانواده به آنها دست پیدا نكرده است و این فرد می‌خواهد به آنها دست پیدا كند، زیرا خانواده شاید امكان فراهم كردن آنها را نداشته باشد. به طور مثال ممكن است فرد نوجوان با جمع كردن پول تو‌جیبی خود وسایلی را خریداری كند كه از دید والدینش مخفی‌كاری به حساب آید. این فرد با خود فكر می‌كند اگر مسائل را با خانواده در میان گذارد، خانواده به او اجازه این كار را نمی‌دهند. گاهی اوقات هم برخی نوجوانان واقعا نمی‌دانند كه این رفتار، رفتاری نامناسب از نظر اجتماعی است و باید با صداقت رفتار كرد یا ممكن است دلیل این رفتار الگوی رفتاری در خانواده باشد که شاید در خانواده یا اقوام شاهد چنین رفتارهایی بوده است.
    یكی از مهم‌ترین راهكارهای اساسی این است كه خانواده سعی كند با فرزند خود رابطه دوستی و صمیمانه‌ای برقرار كند و برای وی توضیح دهند هر موقع رفتاری را انجام دهد والدین به او اعتماد می‌كنند، از این رو حتی اگر رفتار نامناسبی مرتكب شد، او را مورد تبیه قرار ندهند و راهكار مناسب را در پیش بگیرند. برای فرزند خود توضیح دهند كه رفتارهای مخفیانه چه عواقبی دارد و چون دور از نظارت والدین باشد شاید عواقب و پیامدهای نامطلوبی برای آن فرد داشته باشد كه نتوانند به آن كمك كنند و برای او در مورد ارزش رفتار صادقانه و صداقت رفتار توضیح دهید.

    2020-08-01 06:15:04 ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ ۱۰:۴۵:۰۴ 353

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ