رفتار اجتماعی را بلد نيستم

در مواجهه با برخی اتفاقات توان كنترل رفتارم را ندارم و نمی‌دانم در این موقعیت‌های اجتماعی چطور برخورد كنم. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-07-29 09:02:44 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۳۲:۴۴ تعداد پاسخ ها 1
  • خشونت انواع مختلف دارد، اما خشونت اجتماعی كه در محل كار یا جامعه رخ می‌دهد، آسیب‌زاترین نوع خشونت برای جامعه تلقی می‌شود. وقتی یك فرد در جامعه با هر حرفی واكنش منفی از خود نشان می‌دهد، به طور قطع این خشونت را به خانواده،‌ همسر و فرزندان خود تعمیم می‌دهد.
    امروزه یكی از مقوله‌هایی كه دغدغه سلامت روانی و اجتماعی به شمار می‌رود، همین بحث خشونت در اجتماع است. خشونت در روابط اجتماعی نیاز به درمان جدی دارد. یكی از راهكارهای مهم ریشه‌یابی خشونت است و به جای اینكه به معلول‌ها بپردازیم، باید به علت‌ها بپردازیم تا به این ترتیب زمینه و شرایط برای كاهش رفتارهای سوء به حداقل برسد و رفتارهای زیان بار اجتماعی محدود شود.

    برای مقابله با گسترش خشونت و كم كردن ناكامی‌ها در جامعه باید آموزش‌های لازم از سن كم در نظام تربیتی جای گیرد و نقش رسانه‌ها و مطبوعات در زمینه آموزش‌دهی باید پررنگ‌تر و تاثیر‌گذارتر باشد تا راهگشای این مسائل شود. بهتر است مهارت كنترل خشم و مهارت حل مساله را بیاموزید و سعی كنید به مسائلی كه ارزش ناراحتی ندارد، بها ندهید و مسائل ریز و كوچك را نادیده بگیرید. با خود این مهارت‌ها را تمرین كنید تا بتوانید در مقابل هر خشم و خشونتی خود را كنترل كرده و در مقابل صبر داشته باشید. تحمل خود را بالا ببرید تا در موقعیت‌های اجتماعی رفتارهای مناسب را بروز دهید.

    2020-07-29 09:02:46 ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۳۲:۴۶ 471

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ