همسرم رازدار نيست

2 سال است كه ازدواج كرده‌ام همسرم تمام مسائل درون خانواده را به خانواده‌اش بازگو می‌كند و آنها از تمام زندگی‌ام مطلع هستند، اما هر اتفاقی در خانواده‌اش رخ می‌دهد را از من پنهان می‌كند. لطفا راهنمایی‌ام كنید.

2020-07-29 08:50:33 تاریخ : ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۲۰:۳۳ تعداد پاسخ ها 1
  • گاهی اوقات در خانواده پنهانكاری به صورت ناخودآگاه و ناخواسته اتفاق می‌افتد و منظور از این اتفاق این است كه مساله‌ای نظم روابط خانوادگی را بر هم می‌زند. پنهانكاری یك ویژگی رفتاری به حساب می آید كه مسائل روان‌شناختی زیادی را به خود اختصاص می‌دهد. برخی افراد با این هدف اقدام به پنهانكاری می‌كنند كه طرف مقابل یا شریك زندگی‌شان از مسائل او سر در نیاورده و اطلاعی نداشته باشد. البته علت دیگر پنهانكاری در روابط خانوادگی می‌تواند ریشه در احساس خجالت و شرم داشته باشد كه ممكن است فرد نتواند آنطور كه می‌خواهند منظور خود را بیان كند و سعی می‌كند تا مسائل را پنهان نگه دارد، اما به هر حال پنهانكاری با هر منظوری كه در زندگی زناشویی پیش برود، آسیب‌هایی را در‌بر‌خواهد داشت كه منجر به بروز اختلافات و ریشه‌دار‌تر شدن تنش‌ها در زندگی خانوادگی می‌شود. اینكه همسرتان اتفاقات درون خانواده را به سرعت به خانواده خود می‌رساند، نشان‌دهنده این است كه این فرد توان بروز مسائل و بیان كردن آنها را دارد، اما در مقابل شما ضعف داشته و این كار را به صلاح خانواده خود تكرار نمی‌كند، بنابراین باید ابتدا منظور و هدف از این رفتار را مورد بررسی قرار دهید تا علت بروز چنین رفتاری مشخص شود. البته در پنهانكاری مسائل تربیتی زیادی دخیل است كه فرد در این روند یاد می‌گیرد كه در چه مواقعی رازداری كرده و در كدام مواقع افشاگری كند. به هر حال اگر از این موضوع آزار می‌بینید، بهتر است مساله را با یك روان‌پزشك یا مشاور خانواده در میان گذارید تا مهارت‌های لازم را بیاموزید.

    2020-07-29 08:50:34 ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ ۱۳:۲۰:۳۴ 775

ارسال پرسش

پرسش شما با موفقیت ارسال شد ، کاربر گرامی چنانچه ایمیل خود را هنگام ثبت سوال وارد کرده اید در صورت پاسخ دادن به سوال شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد.

پرسش شما با موفقیت ارسال شد، کاربر گرامی، لطفا برای بازدید از پاسخ‌های ارسالی به سوالتان، حداکثر تا 7 روز آینده به همین صفحه مراجعه کنید.

ایمیل واد شده صحیح نمیباشد.
وارد نمودن ایمیل ضروری نیست
انتخاب دسته بندی اجباری می‌باشد.
ok {{ uploadedFileData.name }} uplodaed.
این فیلد اجباری میباشد. کاراکتر وارد شده کم میباشد.

ارسال نظر

 

پرسش و پاسخ