به گزارش رکنا، ابراهیم سلمانی افزود: از مجموع این تعداد بیمار تاکنون ٣٧١ مورد در شهرستان یزد، ۱۶۸ مورد در اردکان، ١٦٥ مورد در میبد و ٢١ مورد هم در ابرکوه به ثبت رسید.

وی ادامه داد: همچنین ۱۳ نفر در مهریز، ۱۲ تن در بافق، ١١ نفر مربوط به بهاباد، هفت نفر در اشکذر، ۶ نفر در تفت و ٢ مورد هم در خاتم گزارش شد.

وی اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری ۲ هزار و ٢٧٦ نفر با علایم تنفسی در بیمارستان های استان بستری شدند.

سلمانی با اشاره به افزایش مبتلایان گفت: برای قطع زنجیره انتقال این بیماری، هم استانی‌ها از دید و بازدیدهای عید و سفرهای نوروزی جدا خودداری کرده و برای حفظ سلامتی عزیزانشان در خانه بمانند.

کرونا نخستین‌بار در شهر ووهان مرکز استان هوبی چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از۱۶۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌راحتی با مشارکت شهروندان و این راهکارهای ساده مانند شست و شوی مکرر دست‌ها با آب صابون، استفاده از ماسک و دستکش در بیرون خانه و تعویض به هنگام آن، مصرف مایعات گرم، دست ندادن و روبوسی نکردن با دیگران، خودداری از تماس دست با چشم‌ها، بینی و دهان، حفظ فاصله یک و نیم متری با افراد بیمار و ماندن بیماران در خانه می‌توان از میزان شیوع و ابتلای ویروس کرونا جلوگیری کرد.

علایم ابتلای به ویروس کرونا شامل تب، سرفه، تنگی نفس، علایم گوارشی و در موراد شدید عفونت ریه (پنومونی)، سندرم تنفسی حاد و نارسایی کلیه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟