بهبود 355 بیمار مشکوک به کرونا در آستارا

به گزارش رکنا، حسن رستم‌زاد با اشاره به آخرین اقدامات ستاد مدیریت بحران کرونای این شهرستان اظهار کرد: معابر و خیابان‌های اصلی شهرهای آستارا، لوندویل، شهرک عباس‌آباد، بازار بزرگ ساحلی و روستاهای بخش مرکزی و لوندویل گندزدایی شده‌اند.

وی تعطیلی اماکن اقامتی، رفاهی، گردشگری و تجاری را از دیگر اقدامات ستاد مدیریت بحران کرونای این شهرستان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کووید ۱۹ دانست و گفت: تنها نانوایی‌ها، داروخانه‌ها و سوپرمارکت‌ها مجوز فعالیت داشته و دیگر واحدهای صنفی باید در طول روز بسته باشند.

فرماندار شهرستان آستارا با بیان اینکه طبق تصمیم ستاد کرونای کشور تردد خودروهای سواری در محور آستارا-اردبیل و بلاعکس تا اطلاع ثانوی ممنوع است، افزود: طی دو روز گذشته با حضور نیروهای مرزبانی، پلیس راه و انتظامی مستقر در محور فوق از ورود ۷۰۰ دستگاه خودروی دارای پلاک غیرگیلان به این استان ممانعت به عمل آمده است.

رستم‌زاد زمان آغاز به کار پایگاه بازرسی سلامت در ورودی شهرستان آستارا را از ۲۸ اسفند ماه سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: طی‌مدت‌مذکور، ۲۶ هزار و ۶۹۴ نفر در قالب ۹ هزار و ۳۹۹ دستگاه خودرو در پایگاه بازرسی سلامت واقع در منطقه ونه‌بین مورد تب‌سنجی و غربال‌گری قرار گرفته‌اند.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا با اشاره به اینکه از ۴۲۱ بیمار مشکوک به آنفلوآنزا و کرونا تاکنون ۳۵۵ نفر بهبودیافته و مابقی تحت مراقبت هستند، تصریح کرد: فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا با رعایت آداب بهداشتی و موازین شرعی پس از غسل و اقامه نماز میت دفن می‌شوند.

وی با بیان اینکه بیماری کرونا قابل ‌پیش‌گیری بوده و با راهکارهای ساده ازجمله رعایت بهداشت فردی، تقویت سیستم ایمنی بدن و پرهیز از تجمعات غیرضروری می‌توان از میزان همه‌گیری آن جلوگیری کرد، متذکر شد: مردم در روز طبیعت و تعطیلات پیش‌رو از سفر به نقاط گردشگری شهرستان آستارا خودداری کنند.

به گزارش فارس، ویروس کرونا خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری هم‌چون سارس، مرس و کووید ۱۹ را شامل می‌شود. تب شدید، تنگی‌نفس، درد عمومی بدن، سرفه‌های خشک، آب‌ریزش بینی و گلودرد از جمله علائم ابتلا به ویروس کرونا اعلام شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟