این 5 معما را می توانید حل کنید؟

اگر اهل حل معما و چیستان هستید مطلب زیر را از دست ندهید.

به گزارش رکنا ، حل کردن چیستان بعضی اوقات می تواند جذاب و چالش برانگیز ترین کاری باشد که در طول روز انجام می دهیم، در ادامه برای شما چندین معما و چیستان همراه با جواب قرار داده ایم، با ما همراه باشید.

سوال:

۱ – آن چیست رنگش بنفشه، اسمش نام یکی از شهر‌های ایرانه، اگه یه نقطش برداریم بر مرد حلال میشه اگه یه نقطه بهش اضافه کنیم بر زن حلال میشه، هر روز باهاش روبه رو میشیم، شبا دوسش داریم روزا ازش متنفریم، از آخر اسم یه پرنده گران قیمته، از اول اسم یه ورزش پر طرفداره….

۲ – آن چیست که اگر به زمین بیفتد نمی‌شکند؟

۳ – آن چیست که جان دارد، ولی نفس نمیکشد؟

۴ – آن چیست که من می‌روم، ولی او می‌ماند؟

۵ – روزی فردی که اهل منطق بود به شهری رفت و قصد داشت که به سلمانی برود. در آن شهر بیش‌تر از دو سلمانی وجود نداشت. به سراغ سلمانی اول که رفت، او را بسیار نامرتب و ژولیده دید. به سراغ سلمانی دوم که رفت، او را با ظاهری بسیار آراسته یافت. سپس او تصمیم گرفت که به نزد سلمانی اول برود. به نظر شما چه دلیلی داشت؟

جواب:

۱ – ظاهرا این سوال جوابی ندارد، و یک سوال سر کاری هست، این سوال که این روز‌ها دست به دست میشود سوالی است با نکات متفاوت و بدون جواب قطعی.

۳ – فنجان ، در این کلمه واژه جان را می بینیم، اما فنجان جان ندارد.

۴ – رد پا

۵ – سلمانی دوم مو‌های آراسته داشته، از آن‌جا که فقط دو سلمانی در شهر بوده، پس سلمانی اول مو‌های او را اصلاح کرده و کار او بهتر است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟