حجم ویدیو: 1.68M | مدت زمان ویدیو: 00:00:17

به گزارش رکنا، بدون شک اینترنت فواید و مضرات خود را دارد. اگرچه امروزه اینترنت موجب سهولت در انجام کارها شده اما استفاده نادرست از آن نیز لطماتی به زندگی انسان وارد کرده است. اعتیاد به اینترنت موجب شده تا برخی افراد حتی از زندگی عادی خود نیز فاصله گرفته و دچار مشکلات متعدد شوند.

ایجاد بی‌نظمی در زندگی روزمره، اختلال در خواب و تأثیرات منفی بر روابط با خانواده و اطرافیان. تا جایی که که اعضای یک خانواده از نظر فیزیکی فاصله چندانی از هم ندارند و در کنار یکدیگر نشسته‌اند اما از نظر روحی و عاطفی میان آنها اقیانوس‌ها فاصله افتاده است.

اما در این میان کودکان و نوجوانان بیشترین قربانیان این پدیده نوظهور عصر جدید هستند. والدینی را تصور کنید که به جای وقت گذاشتن برای فرزند خود با دادن یک تلفن‌همراه به دست او از زیر بار این مسئولیت به آسانی شانه خالی کرده‌اند. شاید آنها به گمان خود در کوتاه مدت مسئله را حل کرده باشند اما در درازمدت آسیبی جبران ناپذیر به کودک و نوجوان خود وارد کرده‌اند.

ویدئویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است یکی از آسیب‌های جبران ناپذیر اعتیاد به اینترنت کودکان و نوجوانان را به تصویر می‌کشد. این ویدئو کودکی را نشان می‌دهد که به دلیل محو شدن در تلفن همراه خود والدینش را در خیابان گم می‌کند. در حالی که این پسربچه دست مرد غریبه‌ای را گرفته و محدوده‌ای را در خیابان با او قدم می‌زند، ناگهان متوجه می‌شود که این مرد پدرش نیست. در این لحظه این پسر در حالی که در چهره‌اش ترس و استرس نمایان است فورا به عقب برگشته و تلاش می‌کند تا در خیابان والدینش را پیدا کند.

گفتنی است؛ تصور کنید وقتی موبایل و اینترنت چنین تأثیرات منفی‌ از لحاظ فیزیکی بر زندگی کودکان کم سن و سال می‌گذارد، از لحاظ روحی و عاطفی چه تأثیرات منفی دیگری را برای آنها به بار می آورد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟