رک پلاس گوناگون کدخبر: 249147 ارسال پرینت 188

رکنا: با نزدیک شدن پایان زمستان، شهروندان مجاری در شهر موهاچ جمع شدند تا طبق همه ساله شاهد جشنوارۀ «بوشو» باشند. این مراسم که از روز بیست و سوم فوریه آغاز شده، پس از یک هفته، روز ۲۸ فوریه همزمان با آخرین روز از دومین ماه سال میلادی پایان یافت.

یکی از بازیگران این کارناوال به ارتباط با تماشاگران اشاره می کند و می گوید: «بعضی از این هیولاها با شیطنت پشم های لباس شان را به روی مردم می ریزند اما بعضی های دیگر ترجیح می دهند مردم را بغل کنند و به آنها آب نبات بدهند.»
ترس، جفت گیری، زاد و ولد و مرگ از موضوعاتی است که این هیولاها سعی می کنند در جریان کارناوال نمایش بدهند.
یکی از تماشاگران حاضر در این کارناوال می گوید : « شش تا از این هیولاها بعد از احاطه کردن ما شروع به لمس کردن ما کردند، خیلی بامزه بود. لازم نیست که این حرکت را جدی بگیرید، اگر واکنش نشان ندهید آنها می گذرند و شما آزاد می شوید.»
جشنوارۀ بوشو به نبردهای موهاچ در سال ۱۵۲۶ اشاره می کند و از قرن هجدهم همه ساله برگزار می شود. طبق روایت هایی که در این منطقه نقل می شود، در آن سال، اهالی موهاچ با پوشیدن لباس هایی شبیه هیولاها و شیاطین موفق به ترساندن سربازان ترکیه که این منطقه را محاصره کرده بودند شده و بر این جنگ پیروز شده اند. جشنوارۀ بوشو در آخرین روز با سوزاندن یک تابوت که به نشانۀ پایان عمر زمستان است، خاتمه می یابد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر