علیرضا زندیان نماینده مردم بیجار در مجلس یازدهم شد

انتخابات / رییس ستاد انتخابات کردستان گفت: علیرضا زندیان با کسب ۱۰ هزار و ۳۱۹ رای به عنوان نماینده مردم این حوزه در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب و راهی بهارستان شد.

محمدابراهبم زارعی افزود: در مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه تعداد ۱۶ هزار و ۸۹۰ رای به صندوق‌ها ریخته شد.

وی افزود: از مجموع ۱۶ هزار و ۴۰۶ رای ماخوذه صحیح، علیرضا زندیان ۱۰ هزار و۳۱۹ رای و حمدالله کریمی شش هزار و ۸۷ رای کسب کردند بنابراین زندیان با کسب رای بیشتر نماینده مردم بیجار در پارلمان شد.

شرکت 24 و نیم درصد واجدین شرایط

زارعی با بیان اینکه در دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه ۲۴ و نیم درصد واجدین شرایط شرکت کردند، اظهار داشت: از کل آرای ماخوذه ۴۸۴ رای باطله بود.

رییس ستاد انتخابات کردستان یادآور شد: دور دوم انتخابات این حوزه جمعه ۲۱ شهریور همزمان با ۹ حوزه در ۱۸ شهرستان کشور برگزار شد.

۱۱۲ شعبه اخذ رای در شهرستان بیجار آرای مردم را در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جمع آوری کردند که شامل ۳۹ مورد ثابت و ۷۳ مورد سیار بود.

در دور اول انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در بیجار، ۵۸ درصد واجدین شرایط شرکت داشتند و پیش‌بینی می‌شود در دور دوم نیز میزان مشارکت همبن حدود باشد.

اخذ رأی مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی درحوزه های انتخابیه «لنجان»، «سمیرم»، «کرج، اشتهارد و فردیس»، «دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره»، «اهواز، باوی، حمیدیه و کارون»، «زنجان و طارم»، «بیجار»، «کرمانشاه»، «اسلام آباد غرب و دالاهو» و «کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان» بود.

قرار بود دور دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲۹ فروردین امسال برگزار شود که بدلیل شیوع ویروس کرونا به ۲۱ شهریور موکول شد.

بر اساس نتایج شمارش آرای حوزه انتخابیه شهرستان بیجار در مرحله اول ۳۷ هزار و ۲۷۴ رای صحیح داشت که حمدالله کریمی (نماینده دور دهم) با کسب ۶ هزار و ۸۴۷ رای و علیرضا زندیان با پنج هزار و ۸۳۴ رای نتوانستند آرای لازم را کسب کنند در نتیجه انتخابات در این حوزه به مرحله دوم کشیده شد.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ کرسی در مجلس شورای اسلامی است که در انتخابات دوم اسفند تکلیف پنج کرسی‌ شامل ۲ کرسی حوزه سنندج، کامیاران و دیواندره، یک کرسی سقز و بانه، یک کرسی قروه و دهگلان و یک کرسی مریوان و سروآباد مشخص شد.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟