حال همسر ملکه انگلیس وخیم است؟ انتقال شاهزاده فیلیپ به بیمارستانی دیگر

دوک  همسر ملکه الیزابت دوم همچنان حالش خوب است و به درمان پاسخ می دهد اما انتظار می رود تا دستکم انتهای هفته در بیمارستان بماند».

همسر ملکه انگلیس که ۹۹ سال سن دارد، حدود 2 هفته پیش، بعد از احساس ناخوشی و برای بررسی های بیشتر به بیمارستانی در لندن منتقل شد. در بیانیه کاخ باکینگهام در مورد حال شاهزاده فیلیپ چنین آمده است: «دوک ادینبورو امروز از بیمارستان شاه ادوارد هفتم به بیمارستان سنت بارتولومئو منتقل شد، جای که پزشکان به درمان عفونت او اداه داده و همچنین تست ها و معاینات دیگری برای بیماری قلبی که از پیش داشته، انجام خواهد شد.

صبح روز دوشنبه بود که شاهزاده فیلیپ از بیمارستان شاه ادوارد هفتم منتقل شد در حالی که تلاش می شد کسی به او نزدیک نشود. در حالی که شاهزاده فیلیپ به سمت آمبولانس منتظر در پشت بیمارستان می رفت، چترهایی برای مخفی کردن او بالا نگه داشته شده بود و نیروهای پلیس لندن با یونیفرم های خاص خود نیز حضور داشتند. بر اساس شواهد و مدارک، بیماری همسر ملکه انگلیس هیچ ارتباطی به ویروس کرونا ندارد. بیمارستان سنت بارت یک بیمارستان شناخته شده در سطح جهانی است که در زمینه تحقیق و درمان بیماری های قلبی و سرطان پیشگام است.

حال همسر ملکه انگلیس وخیم است؟ انتقال شاهزاده فیلیپ به بیمارستانی دیگر

همچنین مرکز قلب این بیمارستان بزرگ ترین مرکز قلب اروپا به شمار می آید. هفته گذشته بود که شاهزاده ادوارد در مصاحبه با اسکای نیوز اعلام کرد که شرایط پدرش بسیار بهتر است و خانواده همچنان برای او دعا می کنند. شاهزاده ادوارد در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد شرایط پدرش گفت: «فکر می کنم که همه ما کمی نگران هستیم و تنها می توانید بارها و بارها ساعت را نگاه کنید». او همچنین مدعی شد که پدرش «پیام های بی نقص و دوست داشتنی بسیاری» از طرف مردم دریافت کرده که به او منتقل شده اند. دوک ادینبورو روز ۱۶ فوریه به بیمارستان مرکزی لندن منتقل شد در حالی که سخنگوی کاخ سلطنتی بریتانیا مدعی شد وی بدون اینکه نیاز به کمک داشته باشد، شخصاً وارد بیمارستان شده است. چند روز بعد بود که شاهزاده چارلز در حالی که ماسک زده بود برای عیادت از شاهزاده فیلیپ به بیمارستان رفته و حدود ۱ ساعت و نیم در کنار او ماند.

شاهزاده فیلیپ در سال های اخیر شرایط جسمانی مناسبی نداشته است. در سال ۲۰۱۱ بود که وی به خاطر مسدود شدن یکی از رگ های قلبش مورد مداوا قرار گرفت و یک سال بعد به خاطر عفونت مثانه به بیمارستان منتقل گردید. سال ۲۰۱۳ نیز شاهزاده فیلیپ در ناحیه شکم مورد جراحی قرار گرفت. آخرین باری که همسر ملکه انگلیس به بیمارستان منتقل شد در سال ۲۰۱۹ بود که به خاطر «مشکلات قبلی» ۴ شب را در بیمارستان گذراند. فیلیپ در ماه جولای پیش رو ۱۰۰ ساله خواهد شد و در سال ۲۰۱۷ پس از دهه ها فعالیت به عنوان یکی از ارشدترین مقامات خاندان سلطنتی بریتانیا، بازنشسته شد. او و همسرش به تازگی و در اوایل ماه فوریه، اولین دُز واکسن کرونا را دریافت کردند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟