سالار زنگنه : خودم را فرزند هنر می دانم + فیلم
حجم ویدیو: 5.54M | مدت زمان ویدیو: 00:00:49

گفتگوی اختصاصی گروه هنری رکنا را با سالار زنگنه بخوانید.

لطفا خودتان را معرفی کنید.

سالار زنگنه هستم ؛ ترانه سرا ، ملودی ساز ، خواننده

از چه سنی فهمیدید به موسیقی علاقه دارید؟

از وقتی که چشمم به این دنیا باز شد به خاطر پدرم مرحوم استاد مسعود زنگنه که از اساتید موسیقی بودند اطرافم پر از اساتید موسیقی ، ادبیات بود که قطعا در نگرش من به هنر بی تاثیر نبود.

آلبوم داده اید یا در فکرش هستید؟

از سال ۸۶ به صورت حرفه ای کار موسیقی را شروع کردم که از همان زمان می خواستم با جمع آوری آلبوم این کار صورت بگیرد. اتفاقا  آلبوم هم جمع آوری کردم اما احساس کردم که باید خیلی قوی تر و با حساسیت بیشتری کار را انجام بدهم و به همین دلیل از انتشار آلبوم منصرف شدم و با انتشار تک آهنگ هایی در این سال ها کار خودم را ادامه دادم.

بنا به شرایط موجود بازار موسیقی ، شرایط خوبی برای انتشار آلبوم نه برای بنده و نه برای دیگر خوانندگان پیش بینی نمی کنم.

دوران کرونا به کار شما چه لطمه ای زد؟

قطعا خیلی تاثیرات منفی داشته ، حتی بیشتر از هنرهای دیگر و سایر اصناف. این موسیقی بوده که از روز اول ، محدودیت ها گریبانگیرش بود و قطعا آخرین صنفی هم هست که به حالت اول بر می گردد .

سالار زنگنه و موسیقی

از مشکلات کارتان بگویید.

بنده در کنار تولیدات موسیقی در زمینه تهیه کنندگی کنسرت هم فعالیت داشتم ، شرایط بدی که کرونا در بازار موسیقی ایران حاکم کرده ، نه فقط خواننده و نوازندگان بلکه دایره ای از افراد مختلف مثل گروه های نور و صدا ، تبلیغات تا نگهبان و نظافتچی سالن های کنسرت و... را هم از لحاظ درآمدی تحت شعاع قرار داده است. حدود یک سال از این محدودیت ها می گذرد و بی تردید شریف ترین اقشار را در این زمینه دیدم که درک می کنند  جان مردم چقدر اهمیت دارد و کمترین اعتراض را به شرایط موجود دارند.

پدر شما هم از نوازندگان پیشکسوت بودند. چقدر علاقه و هنر ایشان در زمینه موسیقی در جذب شما به دنیای هنر نقش داشت؟

مرحوم پدرم از اساتید موسیقی بود و همینطور مرحوم مادرم از بازیگران تئاتر و نقاش بسیار ماهری بود؛ از این رو خودم را فرزند هنر می دانم و بی تردید در محیطی رشد کردم که هنر حرف اول را می زد و تمام دغدغه دوران کودکی ام تا به امروز فقط هنر بوده ، زندگی شخصی و کاری من به موسیقی گره خورده و همیشه سعی کردم در این راستا پیش بروم.

نصیحت پدرم همیشه در گوشم هست که می گفت: "اگر می خواهی در موسیقی موفق شوی چیزی را بساز که برای مردم باشد ، در خدمت مردم باشد."

نواختن مرحوم استاد مسعود زنگنه

بزرگترین آرزویتان؟

قطعا من خودم و زندگی ام را وقف موسیقی ام کردم و بزرگترین آرزویی که دارم این است که از راه موسیقی به دل مردم راه پیدا کنم و قلبا من را دوست داشته باشند چون ایمان دارم محبوبیت بالاترین موهبتی است که خدا به بنده اش عطا می کند.

اگر به خودتان انتقاد کنید چه می گویید؟

انتقاد کار همیشگی من هست ! در هر زمینه ای اول از همه خودم منتقد خودم هستم اما انتقادی که به صورت کلی بخواهم از خودم داشته باشم این است که باید سرعت پیشرفت و رفع نقاط ضعفم را بالا ببرم.

خوانندگی را بیشتر دوست دارید یا نوازندگی؟

رویای کودکی ام تا الان و تا ابد این است که روی استیج برای مردم بخوانم و این رویا تا پایان زندگی ام تداوم داشته باشد.

حرف پایانی ؟

حرف پایانی این است که به آینده پیش روی بازار موسیقی ایران بسیار خوشبینم و قطعا اتفاقات بزرگی را شاهد خواهیم بود.

به امید خدا بعد از اتمام کابوس کرونا ! روزهای طلایی موسیقی را شاهد خواهیم بود.

خوانندگان بسیار خوبی در موسیقی داریم که از شنیدن آثار همه عزیزان لذت می برم . برای همه هنرمندان و شما و خبرگزاری رکنا آرزوی موفقیت دارم.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟