انتقاد تند خانم بازیگر سرشناس ایرانی از روزهای کرونایی ایران + عکس

پروانه معصومی هنرمند پیشکسوت و بانوی بازیگر سینما و تلویزیون که به اتفاق پسر جوان خود در یکی از شهرهای شمالی زندگی می‌کند، به مبحث اقتصادی در شرایط کرونایی فصل جدید " خانه ما " پرداخت و گفت:

همراه شدن مسأله کرونا با محدودیت اقتصادی، بسیار خوب و آموزنده است. در شرایطی که ماسک و دستکش یکبار مصرف با قیمت نامتعارفی در اختیار ما قرار می‌گیرد و ما مجبور به تعویض چند باره آن در طول روزیم، بنابراین باید هزینه چند برابری در ازای استفاده از این وسایل بهداشتی پرداخت کنیم که این مسأله در شرایط کنونی و با توجه به شرایط اقتصادی خانواده‌ها دشوار و قدری خارج از انتظار است؛ مثلاً خود من که فقط هفته‌ای یکبار برای خرید از خانه خارج می‌شوم برای خرید یک دستکش و ماسک باید بین ۳ تا ۵ هزار تومان خرج کنم که البته اگر در داروخانه موجود باشد و بتوانم تهیه کنم. در چنین شرایطی چطور می‌توان توقع داشت کسی که برای گذران زندگی از صبح تا شب در خارج از خانه به سر می‌برد هر چندساعت یکبار این هزینه را متقبل شود و بتواند اصول بهداشتی را به‌درستی رعایت کند؟

پروانه معصومی: توجهی به قیمتها ندارم

پروانه معصومی به درآمدزایی خانواده‌ها به عنوان یکی از آیتم‌های برنامه، پرداخت و عنوان کرد: اینکه اعضای خانواده‌ای بتوانند با حداقل‌ها و انجام یک کسب و کار ساده به درآمد خانواده کمک کنند بسیار آموزنده و مورد توجه است البته تهیه خوراکی‌ها و غذاهای خانگی علاوه بر رعایت موازین بهداشتی و سلامت مواد غذایی باید در ایام کرونا محدود شوند، اما برخی از این فعالیت‌ها مثل تهیه ترشی‌خانگی یا ارائه صنایع‌دستی، در این ایام کم خطرتر است و شاید خانواده‌ها بتوانند همچنان با این روش‌ها کسب درآمد کنند. داشتن حساب مواد لازم برای آشپزی یا پذیرایی از میهمانان از جمله نکات قابل توجه دیگر این برنامه است که به خود شخص من یاد داد که وقتی می‌خواهم خرید کنم از قیمت آن مطلع شوم و بدانم که چه چیزی را به چه قیمتی می‌خرم؛ چون من معمولاً به این مسأله کم توجه بودم و هیچ توجهی به قیمت‌ها نداشتم.

توصیه های کرونایی پروانه معصومی

پروانه معصومی یادآور شد: پرداختن به اقتصاد گردشگری یکی از مواردی است که شاید بتوان به عنوان یکی از بخش‌های برنامه به آن پرداخت. سوای ایام کرونایی که ما از مردم می‌خواهیم از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند و یا اگر هم به سفر می‌روند به ویژه در این ایام، موازین بهداشتی و عدم ازدحام در مراکز خرید و مکان‌های عمومی را رعایت کنند؛ پیشنهاد می‌کنم وقتی کسی به مکانی سفر می‌کند و از امکانات طبیعی و آب و هوای آن منطقه استفاده می‌کند لااقل به واسطه خرید از محصولات و تهیه مایحتاج خود، به درآمدزایی ساکنان آن منطقه کمک کند و اینگونه نباشد که مثلاً همه لوازم و مواد مورد نیاز خود را بیاورد، محیط زیست را آلوده کند، از هوا و طبیعت منطقه استفاده کند و هیچ سود و گردش اقتصادی برای منطقه و اهالی آن مکان نداشته باشد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟