وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم تشییع محمد علی کشاورز / او چه گفت؟ + عکس

به گزارش گروه فرهنگی رکنا، سید عباس صالحی در این مراسم ضمن عرض تسلیت به خانواده مرحوم استاد محمد علی کشاورز و ملت ایران اظهار کرد: مرحوم استاد محمد علی کشاورز در طول زندگی خود بر دو بال حرکت کرد، هنرمند پیشکسوت نامی ایران و انسانی ویژه، خاص و متعالی دو بالی بود که ترکیب این دو مرحوم کشاورز را اینگونه در دل مردم جای داد.‌‌‌‌‌

وزیر ارشاد در مراسم تشییع محمد علی کشاورز

وی ادامه داد: در بخش هنر او با مسیری که پیمود به این درجه رسید، عشق او به هنر تا جایی بود که رشته‌های پول‌ساز را کنار و در فضای هنر سلوک کرد، دانش مرحوم محمد علی کشاورز در هنر ترکیبی و خاص و هنر کلاسیک و دانش آزاد ایشان را منحصر به فرد کرده بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دیدار سال گذشته با آن مرحوم تاکید کرد: در این دیدار انس استاد با کتاب را دیدم، ایشان علاوه بر دانش ترکیبی و کار با اساتید و همکاران بزرگ دانش اجتماعی نیز داشت، اینکه آن مرحوم سعی داشت همیشه نقش خوب ایفا کند بیانگر همین موضوع است .

وزیر ارشاد در مراسم تشییع محمد علی کشاورز

صالحی توضیح داد: ترکیب این دانش‌ها برای استاد محمد علی کشاورز قدرت خاصی را پدید آورد، اخلاق حرفه‌ای، پرکاری و پشتکار و همچنین ویژگی‌های دیگر ایشان را به نقطه‌ای رساند که امروز از آن تصویر می‌کنیم، جامعه ایران هرگز استاد پیشکسوت خود را فراموش نمی‌کند .

وی افزود: ویژگی دیگر مرحوم محمد علیکشاورز این بود که ایشان یک انسان به معنای واقعی بود و این ارزش کمی ندارد، در دل او و در راهش همیشه امید و نگاه به آینده موج می‌زد، حتی در همین روزهای آخر تعبیر ایشان مبنی براینکه در ۹۰ سالگی هم احساس خوشبختی می‌کنم پیامی از یک تجریه زیست انسانی بود، یعنی تا پایان همر می‌توان احساس خوشبختی داشت .

وزیر ارشاد در مراسم تشییع محمد علی کشاورز

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: صداقت، رفاقت، فروتنی و ویژگی‌های دیگر در زندگی مرحوم استاد محمدعلی کشاورز جایگاه ممتازی داشت . دو ویژگی خاص ایشان یعنی انسانیت و هنرمندی با مردم و در میان مردم بودن وی را شخصیتی ممتاز می‌کرد، مردمی بودن ایشان باوجود همه شهرت و جایگاه ارزش کمی ندارد، شاید هیچگاه سیمرغی را نگرفت اما به گفته خودشان که گفتند من جایزه خود را از انگور فروشی که مرا پدرسالار صدا کرد و به من یک خوشه انگور داد گرفتم.

صالحی در پایان گفت: مرحوم استاد محمد علی کشاورز با ایران بود، با ایران زیست و تا پایان عشق به ایران همراهش بود و با این عشق زیست و با این عشق جان خود را تسلیم کرد . برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟