دختری که به خاطر رنگ پوستش مدل شد / یک کلیپ زندگی این دختر سعودی را دگرگون کرد + عکس

به گزارش گروه ترجمه رکنا، عبیر سندر، مدل و بلاگر مد و زیبایی اهل عربستان سعودی است. او یک کانال در یوتیوب دارد که کلیپ‌هایی از زیبایی، گریم و مد را منتشر می‌کند و بیش از 270 هزار نفر فالوور دارد.

عبیر سندر چند سال پیش با تهیه کلیپی دلیل مدل شدن خود را مبارزه با نژادپرستی عنوان کرده بود. این ویدئو در یوتیوب تحت عنوان بله، او سیاه است اما زیباست منتشر شد. این فیلم با بیش از چند صدهزار بازدید رکورد قابل توجهی برای او به شمار می‌رفت. او با مدل شدن قصد داشته و دارد تا نگاه مرسوم به رنگ تیره‌ پوست را تغییر دهد.

سندر می‌گوید جمله‌ی او سیاه است، اما زیباست یک عبارت متداول و زشت در فرهنگ زبانی آنان است که در رابطه با زنان تیره‌پوست استفاده می‌شود و این جمله درون خود نژادپرستی مخفی و پنهانی دارد.

او در ادامه می‌گوید: من به دلیل رنگ پوستم حرف‌های زیادی در رابطه با زشت بودنم شنیده‌ام، اما همین جمله‌ معروف که مردم زیاد به کار می‌برند نشان دهنده‌ی آن است که زیبایی هیچ ربطی به رنگ پوست ندارد.

هرچند فیلم‌هایی که این فعال در زمینه‌ مد و زیبایی تهیه می‌کند با اقبال گسترده‌ای روبرو شده، اما همچنان کامنت‌های نژادپرستانه او را غمگین می‌کند.

عبیر سندر می‌گوید: وقتی بچه بودم فکر می‌کردم بسیار زیبا هستم، چهره و رنگ پوست زیبایی دارم، اما از وقتی بزرگ شدم و در جامعه پا گذاشتم حرف‌های بغض آلود، زشت و نژاد پرستانه‌ بسیاری شنیدم، گاهی آنقدر از خودم متنفر میشدم که تصمیم داشتم هر طور شده خود را به رنگ سفید درآورم.

این روز‌ها ازدواج عبیر با ورزشکار سفید پوست انگلیسی به موضوع داغ برای کاربران فضای مجازی تبدیل شده است. عبیر به تازگی با یک انگلیسی به نام لیام اونیل مربّی هنر‌های رزمی ترکیبی ازدواج کرده است که جشن ازدواج چشم نواز آن دو بازتاب گسترده‌ای در فضای مجازی داشت.

نکته قابل توجه در ازدواج مدل سیاه پوست سعودی با ورزشکار سفید پوست انگلیسی از دیدگاه کاربران این بود که عشق و ازدواج می‌تواند مرز‌های نژاد، رنگ و ملیّت را زیرپا بگذارد. عبیر سندر ماه عسل را همراه همسرش در سنگاپور محل اقامت خود سپری کرد. آن دو بخش‌های کوتاهی از زندگی روزمره خود از جمله هوای بارانی و سوپر مارکت‌های سنگاپور را در اینستاگرام منتشر کردند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟