نگین صدق‌گویا بازیگر Actor عرصه تلویزیون و سینما Cinema گفت: از مدت‌ها قبل به دلیل علاقه‌ای که به موضوع طراحی لباس داشتم، دوره‌های آن را سپری کردم و برای خودم و اطرافیان کار طراحی و دوخت لباس را انجام دادم، اما هیچگاه به صورت حرفه‌ای این هنر Art را پیگیری نکردم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه پوشیدن لباس سیاه در اسلام مکروه است، توجه به استفاده از رنگ‌های روشن در طراحی و دوخت لباس‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است.
بازیگر سریال " به کجا چنین شتابان" تصریح کرد: با توجه به معیار‌های داخلی، می‌توانیم از روش‌های طراحی لباس به شکل جدید آن بهره ببریم همانگونه که طراحی‌های دیگر نیز لباس‌هایی مانند مانتو چند سالی است که بین مردم رایج است.
وی در ادامه صحبت‌های خود اظهارکرد: به طور طبیعی هر عنصر جدیدی که وارد می‌شود، بسیاری از مردم را به سوی خود جذب می‌کند و در این راستا توجه به چگونگی ترویج آن اهمیت بسیاری دارد چرا که انسان به طور ذاتی زیباپسند و تنوع‌پسند است.
صدق‌گویا یادآور شد: اگر روی لباس‌ها طراحی‌هایی مانند پروانه یا گل نقش ببندد باعث جذاب شدن هر چه بیشتر آن لباس می‌شود و باید توجه داشته باشیم که چنین طرح‌هایی در تمامی فروشگاه‌ها وجود دارد و همه از آن‌ها استفاده می‌کنند.

نگین صدیق گویا
وی با اشاره به علاقه خود جهت استفاده از نماد‌های ایرانی در روند طراحی لباس، افزود: علاقمند به استفاده از نماد‌های ایرانی در طراحی لباس هستم به خصوص که طرح‌هایی مانند کاشی‌کاری‌های یزد و اصفهان همگی دارای رنگ‌ها و نقش‌های زیبا هستند، خوشبختانه طرح زیبایی فرش و گلیم ایرانی نیز این روز‌ها در تمامی دنیا رایج است و از آن استقبال ویژه‌ای صورت می‌گیرد.
صدق‌گویا خاطرنشان کرد: وقتی طرح‌های ایرانی به اندازه‌ای عالم‌گیر می‌شوند که تمام دنیا از آن‌ها استفاده می‌کنند، بهتر است خودمان نیز به بهترین شکل ممکن از آن‌ها بهره ببریم.
گفتنی است، مجموعه تلویزیونی " ساعت صفر" آخرین اثر نمایشی است که نگین صدق‌گویا درآن به ایفای نقش پرداخته و این سریال ماه رمضان دو سال قبل میهمان مخاطبان تلویزیون بود.
در کارنامه هنری نگین صدق گویا آثاری همچون "به کجا چنین شتابان"، " واکنش پنجم"، " زمانی برای دوست داشتن، " دعوت" و " شکر تلخ" دیده می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟