به گزارش خبرنگار انتظامی رکنا، سردار مهدی حاجیان سخنگوی فرماندهی انتظامی کل کشور صبح امروز (پنجشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه نهصت عاشورا و قیام امام حسین (ع) علل و عوامل زیادی دارد که در احادیث به ان پرداخته شده است،اظهار داشت: یکی از علل مهم قیام امام حسین (ع) زنده نگهداشتن اسلام و وحدت امت اسلامی بود. 

وی ادامه داد: قیام امام حسین(ع) مسیر کمال، ایثار و از خودگذشتگی را به ما می‌آموزد؛ نهضت عاشورا یک نهضت جهانی و ظلم ستیزی است.

سردار حاجیان گفت: امروز باید راه امام حسین (ع) تبیین و روشنگری شود.

سخنگی فراجا با اشاره به برگزاری جلسات با هیات کشور گفت: پلیس یار محرم در تمامی هیات‌ها راه‌اندازی شده است و تاکنون هیچگونه مسئله امنیتی نداشتیم.

وی در ادامه با اشاره به کشفیات فرآورده‌های نفتی گفت: با کارهای اصلاعاتی توسط نیروهای فراجا یک باند سازمان یافته مشتقات نفتی را کشف و منهدم کردند؛ ۱۴ شرکت سوری در این خصوص فعالیت می‌کردند که هیچگونه وجود خارجی نداشتند.

سردار حاجیان گفت: این ۱۴ شرکت سوری در دو سال گذشته غیرقانونی فعالیت کردند و ۱۵ نفر دستگیر و بیش از ۴۰ میلیون لیتر مشتقات نفتی از این باند کشف کرد.

وی افرود: ۱۰ تیم عملیاتی در طول یک سال گذشته این باند را تحت نظر داشت و اعضای این باند را در پنج استان دستگیر کرد.

آمادگی پلیس برای صدور روزانه ۱۰۰ هزار گذرنامه

وی در خصوص اربعین گفت: پلیس آمادگی کامل برای اجرای این ماموریت را دارد و در حوزه ارائه خدمات گذرنامه‌ای، کنترل مرز و تسهیل در تردد به زائرین خدمات رسانی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی شده ۳۰ هزار نیرو از فرماندهی انتظامی سراسر کشور در اربعین به زائرین خدمات رسانی کنند؛ همچنین سه هزار واحد گشتی در سراسر کشور به خصوص در استان‌های کرمانشاه، ایلام، حوزستان و سیستان و بلوچستان به زائرین خدمات رسانی خواهد کرد.

وی اضافه کرد: در اربعین امسال نیز بانوان پلیس در مرز برای کمک و ارائه خدمات به بانوان حضور پیدا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۴۸ گیت در مرزها فعال است،  گفت: امروز آماده هستیم روزانه ۱۰۰ هزار قطعه گذرنانه در روز صادر کنیم؛ همچنین این آمادگی را داریم‌ با همکاری وزارت کشور  روزانه ۱۰ هزار برگ گذر موقت صادر کند.

ادامه دارد...

کدخبر: 811228
آیا این خبر مفید بود؟