به گزارش رکنا، دیگو مارادونا اسطوره فوتبال، در ۲۵ نوامبر سال ۲۰۲۰ (پنجم آذر ۱۳۹۹) میلادی در تنهایی و هنگامی که پس از جراحی مغز و اعصاب دوران نقاهت را می‌گذراند، روی تخت پزشکی خود در اقامتگاهی در شمال بوئنوس آیرس بر اثر حمله قلبی- تنفسی درگذشت.

او در سال‌های پایانی عمر از مشکلات متعددی از جمله مشکلات کلیوی و کبدی، نارسایی قلبی همچنین اعتیاد به الکل و داروهای روانگردان رنج می‌برد. به گفته قاضی منطقه سن ایسیدرو، متهمان این پرونده یک جراح مغز و اعصاب، یک پزشک بالینی، یک روانپزشک، یک روانشناس، مدیر تیم پرستاری و دو پرستار همچنین پزشک شخصی مارادونا هستند. تحقیقات پزشکی و قضایی درباره مرگ مارادونا نشان داد که ستاره سابق فوتبال جهان، از سوی تیم پزشکی‌اش رها شده بود و به این ترتیب او به سمت عذابی خاموش و آهسته سوق داده شده بود.

سهل‌انگاری‌ در مراقبت از مارادونا

پیش از این در ماه آوریل، دادستان با اشاره به کاستی‌ها و سهل‌انگاری‌هایی که در مراقبت از مارادونا دیده شده، خواستار محاکمه این افراد شده بود و قاضی نیز در نهایت، روز چهارشنبه گذشته با این درخواست موافقت کرد. متهمان در صورت محکومیت، با مجازات ۸ تا ۲۵ سال زندان روبه‌رو خواهند بود.

دفتر دادستانی سن ایسیدرو هرگز درخواست بازداشت پیش از محاکمه متهمان را نداده، بنابراین متهمان در زمان حاضر آزاد هستند و باید در دادگاه حاضر شوند اما هنوز تاریخ برگزاری دادگاه مشخص نشده است.

کدخبر: 796166
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟