زن جوان در ایلام بی آبرو شد / بازداشت عامل تهدید

 رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی عامل نشر اکاذیب و ایجاد مزاحمت و تهدید برای یکی از شهروندان در فضای مجازی خبر داد و گفت: شهروندان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، آداب اجتماعی و حقوق شهروندی را رعایت کرده و ضمن کنترل احساسات خود به عواقب بعدی آن فکر کنند.

سرهنگ علی جمالی، رئیس پلیس فتا استان ایلام در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه خانمی به پلیس فتا شهرستان دره شهر با در دست داشتن مرجوعه قضایی مبنی بر انتشار اکاذیب ، ایجاد مزاحمت و تهدید در شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام ، پرونده‌ در پلیس فتا دره‌شهر تشکیل و رسیدگی به آن در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

اینستاگرام کار دست زن ایلامی داد

به گزارش رکنا، این مقام انتظامی افزود: پس از حضور شاکیه و اخذ اظهارات وی، با بررسی مستندات و انجام اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا گرداننده صفحه جعلی در شبکه اجتماعی اینستاگرام شناسایی گردید و متهم پرونده جهت سیر مراحل قانونی به همراه پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

رئیس پلیس فتا ایلام در ادامه گفت: همواره افرادی وجود دارند که موجب ایجاد مزاحمت و سلب آسودگی و آرامش دیگران می‌شوند که برابر قانون با اینگونه افراد خاطی برخورد خواهد شد لذا می‌طلبد شهروندان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی آداب اجتماعی و حقوق شهروندی را رعایت کرده و هرگونه دعاوی را در مراجع قضایی بیان کرده و از آن‌طریق پیگیری نمایند.

سرهنگ جمالی به شهروندان توصیه کرد: در صورت مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با شماره مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن 096380 موضوع را به کارشناسان ما اطلاع دهند.

آیا این خبر مفید بود؟