راز الماس های میلیاردی مرد شیاد لو رفت / بازداشت در شهرکرد

سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در تشریح خبر گفت: در پی وصول یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهرکرد ، رسیدگی در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا این استان قرار گرفت.

 دستگیری کلاهبردار اینستاگرامی با ترفند فروش الماس به‌صورت اقساطی

به گزارش رکنا، وی ادامه داد: برابر مستندات ارائه‌شده توسط شاکی مشخص شد متهم یا متهمین به‌واسطه شبکه اجتماعی اینستاگرام اقدام به فریب شاکی پرونده کرده و درنهایت مبلغ 7500000 ریال به‌عنوان بیعانه دریافت نموده است.

سرهنگ عسگری افزود: با توجه به اینکه متهم این پرونده قضائی در شبکه‌های اجتماعی اقدام به کلاه‌برداری با ترفند آگهی جعلی می‌نمود، جهت جلوگیری از گرفتار شدن دیگر شهروندان این پرونده به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان در راستای شناسایی متهم این پرونده گفت: طی انجام اقدامات تخصصی و پلیسی و تحلیل محتوای موجود در این پرونده متهم شناسایی و دستگیر شد.

وی به کاربران هشدار داد: شبکه‌های اجتماعی درج آگهی فرصتی مناسب برای فروش کالا و ارائه خدمات بوده اما نباید از این نکته غافل بود که مجرمین از هر بستر و زمانی برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند و کاربران نباید قبل دریافت کالا و یا خدمات اقدام به واریز وجه تحت عناوین مختلف مثل بیعانه نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟