دستورالعمل پلیس تهران در برخورد با بدحجابی تشریح شد / سردار رحیمی چه گفت؟

حجاب و عفاف یکی از وظایف اصلی در ایران است . پایبندی به حجاب در قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران برای هر ایرانی ضرورت دارد. سردار رحیمی امروز در نشست خبری درباره حجاب و عفاف گفت 90 درصد اقدامات پلیس در حوزه عفاف و حجاب ایجابی و ارشادی است و فقط 10 درصد درباره حجاب تذکرات جدی تر داده می شود.

سردار "حسین رحیمی " در آیین تقدیر از فعالان عفاف و حجاب بیان داشت: نیروی انتظامی به عنوان مجموعه ای که ماموریت برقراری نظم و انضباط دارد یکی از اساسی ترین وظایف آن پاسداری از ارزش های نظام جمهوری اسلامی است که جز اولین ماموریت های نیروی انتظامی است.

به گزارش رکنا، وی با بیان اینکه مبنای عمل نیروی انتظامی قانون است و نیروی انتظامی مکلف است وظایف خود را به طور جد انجام دارد،عنوان داشت: امنیت ابعاد مختلفی از جمله اقتصادی سیاسی اجتماعی و ... دارد.

سردار رحیمی گفت: آزادی تا جایی است که به حریم دیگران تعریض نشود و مهم ترین رکن امنیت داخلی برای هر جامعه و کشور است.

رئیس پلیس تهران  افزود: نظامی می تواند در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشد که بتواند امنیت داخلی را در بهترین شرایط خود اجرا کند

حجاب و عفاف هویت اسلامی اصالت ایرانی

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی روزانه ١٠٠ ها هزار جانی و مجرم را دستگیر می کند، گفت:  نیروی انتظامی برای مبارزه با مفسدان کلان اقتصادی ، انضباط ترافیکی موفقیت های خوبی داشته و امنیت عمومی جامعه نیز جز وظایف ما است.

سردار رحیمی اظهار داشت: گروه های سازمان یافته ای  به ویژه در پایتخت فعالیت می کنند که امنیت اخلاقی را در جامعه بر هم بزنند اما آن ها غافل از این هستند که سربازان این ملت با تمام وجود پای اجرای قانون ایستاده اند.

وی  با اشاره به اینکه نیروی های امنیت اخلاقی در بعضی موارد با دادن تذکر ده ها مورد فحاشی به آن ها می شود، گفت:  امروز اقدامات ایجابی نیروی انتظامی ٩٠ درصد است و اقدامات سلبی ١٠ درصد از عمل های نیروی انتظامی را تشکیل می دهند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: در نظام جمهوری اسلامی باید قوانین و مقررات رعایت شود به طور مثال اروپایی ها قانونی دارند که کارفرمایان وظیفه دارند کارکنان دارای حجاب را اخراج کنند و این جز قانون آن هاست و ما هم می گویم افرادی که در جمهوری اسلامی زندگی می کنند باید قوانین را رعایت کنند.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در شرایط سخت اقتصادی که دشمن ایجاد کرده است با مجاهدت نیروی انتظامی توانستیم امنیت داخلی و کشور را حفظ کنیم

وی با اشاره به اینکه در بحث عفاف و حجاب ما به وظیفه‌ی قانونی خود عمل می کنیم و برخورد های دوستانه و ایجابی در اولویت برنامه های سلبی است، گفت: زنان عفیف در جامعه ما کم نیستند و نمونه آن برگزاری مراسم پیاده روی نمادین اربعین در تهران است که از میدان امام حسین تا حرم حضرت عبدالعظیم زنان عفیف و با حجاب زیاد هستند.

آیا این خبر مفید بود؟