اتهام عجیب ۴ ایرانی برای ربودن مسیح علی نژاد در خاک امریکا! + عکس 4 مرد ایرانی

مسیح علی نژاد خبرنگار مخالف ایران است. مسیح علی نژاد در بابل به دنیا آمد و مسیح علی نژاد هم اکنون در آمریکا زندگی می کند و گفته می شود با حمایت مالی گسترده آمریکایی ها مسیح علی نژاد علیه ایران فعالیت می کند صبح امروز خبری مبنی بر ربایش مسیح علی نژاد منتشر شد.

به گزارش رکنا، تابناک به نقل از عصر ایران از منابع خبری مختلف نوشت در کیفر خواست وزارت دادگستری آمریکا که به تازگی فاش شده است مشخص شد دادستان‌ آمریکا ۴ ایرانی را متهم به تلاش برای ربودن مسیح علی نژاد ساکن نیویورک کرده است.

 مسیح علی نژاد

توئطه انتقال مسیح علی نژاد به ایران

در تابناک آمده است به گفته مقامات قضایی امریکا: بهادری‌فر دهم تیرماه در کالیفرنیا دستگیر شد اما چهار نفر دیگر در ایران هستند. این تیم به رهبری علیرضا فراهانی، در حال برنامه‌ریزی‌‌ برای ربودن علی‌نژاد از منزلش تا ساحل و یافتن قایق تندرو برای انتقال او به ونزوئلا بوده‌اند تا بعد مسیح علی‌نژا‌د را به ایران منتقل کنند. این تیم قبلا در کانادا، بریتانیا و امارات فعال بود.

 مسیح علی نژاد

ادعای ربودن مسیح علی نژاد از کالیفرنیا

تابناک نوشت بنابر بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، این افراد دست کم از ژوئن ۲۰۲۰ در حال طراحی برای ربودن مسیح علی‌نژاد و انتقال او به ایران از مسیر ونزوئلا بوده و در این مدت منزل مسیح علی‌نژاد و اطرافیان او را با تجهیزات عکس‌برداری و فیلمبرداری تحت نظر داشتند.

 مسیح علی نژاد

دادستان آمریکا در نیویورک گفت: این چهار ایرانی قصد داشتند این روزنامه نگار را به زور دستگیر و او را به ایران منتقل کنند.

 مسیح علی نژاد

ادعای ماجرای ربایش مسیح علی نژاد

بنابر اعلام دادگستری آمریکا، چهار نفر به اسامی محمود خاضعین، علیرضا فراهانی، کیا صادقی و امید نوری به برنامه ریزی برای ربودن مسیح علی‌نژاد متهم هستند. آنها در کنار نیلوفر بهادری‌فر، به توطئه برای نقض تحریم‌ها، تخلف بانکی و پولشویی نیز متهم شده‌اند.

تابناک مدعی شد به گزارش دفتر روابط عمومی دادگستری آمریکا "علیرضا فراهانی" معروف به "حاج علی" ۵٠ ساله، "محمود خاضعین" ۴٢ ساله، "کیا صادقی" ٣۵ ساله و "امید نوری" ۴۵ ساله به دلیل طرح توطئه ربودن این روزنامه‌نگار متهم شناخته شده‌اند.

پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد؛ مجرمین این پرونده از ماه ژوئن ٢٠٢٠ از طریق رصد محل سکونت این   روزنامه‌نگار، برای ربودن به مقصد ونزوئلا و سپس انتقال  به ایران  تلاش کرده‌اند.

همچنین نیلوفر بهادری‌فر ۴۶ ساله، ایرانی الاصل و مقیم کالیفرنیا به دلیل همدستی در این اقدام مجرمانه متهم شده است.

در این بیانیه اشاره‌ای به نام فعال مورد هدف ایران نشده، با این وجود برخی رسانه‌ها گزارش داده اند که ایران قصد داشته مسیح علی‌نژاد را از خاک آمریکا برباید.

متهمان از راست به چپ: محمود خاضعین، علیرضا فراهانی، کیا صادقی و امید نوری و تصویر پایین نیلوفر بهادری‌فر

 

مسیح علی نژاد

آیا این خبر مفید بود؟