پشت پرده خرابکاری در مجتمع فولاد زرند + فیلم
حجم ویدیو: 8.19M | مدت زمان ویدیو: 00:01:07

به گزارش رکنا، "علی صادق زاده"  اظهارکرد: در پی بروز حادثه فنی در مجتمع فولاد زرند ایرانیان، رسانه‌های معاند و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی تلاش کردند تا با فرافکنی، دروغ پردازی و جهت دهی مُغرضانه به اصل واقعیت، زمینه ساز ناامنی، آشوب و مخل سلامت روانی جامعه شوند.

وی ضمن تکذیب موضوع خرابکاری و یا حمله سایبری به مجتمع فولاد زرند، یادآور شد: در جریان خروج سرباره مذاب چدن از کوره بلند مجتمع فولاد زرند و در اثر تماس با هیدرولیک مسدودکننده مجاری، صحنه آتش سوزی ایجاد و در ادامه با ورود سرباره به حوضچه تخلیه، صدای انفجار ایجاد شده که خوشبختانه هیچگونه تلفات و یا حتی آسیب انسانی و تجهیزاتی ایجاد نشده است.

آتش سوزی در کارخانه فولاد زرند

صادق زاده گفت: در اولین دقایق بروز این حادثه در محل کارخانه، ستاد مدیریت بحران شهرستان به حالت آماده باش کامل در آمد و در کوتاه ترین زمان ممکن پس از حادثه، نیروهای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زرند با کمک سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان با تعداد پنج دستگاه خودرو آتش نشانی و تعداد ۱۰ نفر نیرو، تعداد چهار دستگاه خودروی آمبولانس اورژانس و فوریت های پزشکی زرند و همچنین نیروهای یگان امداد، انتظامی و امنیتی ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان با هماهنگی ستاد بحران به محل حادثه اعزام شدند.

فرماندار زرند با اشاره به اینکه حادثه شب گذشته در مجتمع فولاد زرند ایرانیان، فرصت را برای موج سواری و سوءاستفاده رسانه های معاند و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی فراهم کرد، گفت: در آستانه برگزاری انتخابات، امنیت و سلامت روانی جامعه خط قرمز مسئولین شهرستان زرند است.

سرریز شدن مواد مذاب علت حادثه کارخانه فولاد زرند ایرانیان اعلام شد

دیرعامل شرکت فولاد زرند ایرانیان گفت : آتش سوزی رخ داده شده در این کارخانه تنها به علت سرریز شدن مواد مذاب بوده است.

ماشالله سهراب نژاد روز یکشنبه در جمع رسانه‌ها افزود: آتش سوزی لوله هیدرولیک و اتفاقات رخ داده در گودال خارج از کارخانه کوره بلند بود که نقشی در عملکرد این کارخانه ندارد این واحد به‌طور کامل سالم است.

وی در خصوص جزئیات این حادثه اظهار داشت: حجم سرباره مذاب در مسیر گودال سرباره هنگام خروج از مجرا افزایش یافته و این حجم زیاد موجب شد که با لوله های هیدرولیک در جوار این مسیر برخورد کند و موجب آتش سوزی روغن شود.

مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان با بیان اینکه با کاهش حجم روغن این آتش سوزی اطفا و رفع شد، اضافه کرد: سرباره در ادامه مسیر خود وارد گودال شده که به علت وجود حجمی از آب و سرباره، موجب صدایی قابل توجه و تلقی به انفجار شد که انتشار سرباره در فضا این صحنه را رقم زد.

وی با بیان اینکه متاسفانه عده ای در فضای مجازی به حادثه کارخانه فولاد زرند دامن زدند افزود: خوشبختانه بابت نیروی انسانی هیچ فردی در این حادثه آسیب ندیده و تنها خسارت به لوله‌های هیدرولیک وارد شد که موجب ایجاد دوده در کارخانه شده است.

سهراب‌نژاد گفت: به همکاران فولاد زرند ایرانیان، مردم و دلسوزان صنعت اطمینان می‌دهیم که همه‌چیز به سرعت به روال عادی خود برگردد.

به گفته وی مسیر طبیعی فعالیت تولیدی این کارخانه تا فردا پس از اصلاحات جزیی به روال عادی خود برمی‌گردد.

حادثه آتش سوزی بامداد امروز ( یکشنبه ) در کارخانه فولاد زرند ایرانیان این شهرستان مهار شد و به گفته فرماندار زرند خوشبختانه هیچگونه خسارت جانی به دنبال نداشت .

شهرستان زرند در ۷۵کیلومتری شمال غرب کرمان قرار گرفته است .آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟