شکستن حکم تبرئه در قتل جوان تهرانی وسط خیابان ولیعصر + فیلم لحظه قتل و عکس
حجم ویدیو: 4.48M | مدت زمان ویدیو: 00:00:33

ساعت ۹ شب هشتم اسفند ماه سال ۹۸ به پلیس خبر رسید پسر جوانی به نام علیرضا رحیمی نژاد در تصادف رانندگی در حوالی میدان ولیعصر کشته شده است . ماموران پلیس به محل تصادف رفتند و دریافتند علیرضا از سوی راننده خودرو پژو ۲۰۷ زیر گرفته شده است . ماموران پلیس در بررسی ها دریافتند دوربین های مداربسته خبرگزاری ایرنا صحنه برخورد خونین را ضبط کرده است .

به گزارش رکنا، با بررسی فیلم ضبط شده دوربین مداربسته راننده پژو ۲۰۷ به نام کامیار ردیابی و بازداشت شد و به زیر گرفتن علیرضا اعتراف کرد .

وی گفت: قبل از این ماجرا با علیرضا که راننده سراتو بود درگیر شده و ناخواسته پس از پیاده شدن علیرضا از خودرواش وی را زیر گرفته است .

با بررسی فیلم دوربین مداربسته و اظهارات شاهدان صحنه برخورد خونین برای کامیار کیفرخواست صادر و پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

کامیار در حالی پای میز محاکمه ایستاد که پدر و مادر علیرضا برای کامیار حکم قصاص خواستند.

پدر علیرضا گفت : آن شب پسرم از محل کارش در خیابان کریمخان بیرون آمده و سوار خودرو سراتو به سمت میدان ولیعصر حرکت کرده بود اما راننده پژو ۲۰۷ جلو راهش پیچید و همین موضوع باعث درگیری آنها شد. وقتی پسرم از خودرو پیاده شده بود راننده پژو ۲۰۷ او را زیر گرفت و گریخت و پلیس بعد از 3ماه توانست او را ردیابی و بازداشت کند . او به سرعت فرار کرد و حتی از چراغ قرمز هم عبور کرد. من و همسرم به هیچ قیمتی حاضر به گذشت نیستیم.

سپس متهم در جایگاه ویژه ایستاد و منکر قتل عمدی شد و گفت: ناخواسته علیرضا را کشته است.

کامیار در تشریح جزییات ماجرا گفت: از یک کوچه با سرعت وارد خیابان ولی عصر شدم و کم مانده بود با ماشین علیرضا - قربانی - برخورد کنم . او به من تذکر داد و پس از اینکه از من سبقت گرفت جلوتر نگه داشت .من به سمت کوچه مجلسی پیچیدم اما نمی‌دانستم کوچه بسته است. وقتی فهمیدم کوچه بسته است دنده عقب گرفتم و علیرضا از ماشین پیاده شد .او چیزی در دستش بود که چون هوا تاریک بود متوجه نشدم چیست. من ترسیدم و چون نمی‌خواستم با او درگیر شوم دنده عقب حرکت کردم. من می خواستم از کوچه خارج شوم که علیرضا خودش را روی کاپوت ماشین انداخت .

این متهم گفت: باور کنید سرعت ماشین آنقدر زیاد نبود .من حرکت کردم و علیرضا از روی کاپوت روی زمین افتاد.باور کنید هرگز فکر نمی کردم این ماجرا موجب مرگ او شود.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و کامیار را از اتهام قتل عمدی تبرئه کردند.کامیار به پرداخت دیه و زندان محکوم شد. اما اولیای دم به حکم صادره اعتراض کردند و پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی موشکافانه قرار گرفت. قضات دیوان عالی کشور پس از بررسی دوباره پرونده،حکم صادره را شکستند و پرونده برای رسیدگی دوباره به شعبه پنجم دادگاه کیفری تهران ارسال شد. کامیار قرار است به زودی بار دیگر محاکمه شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟