توضیحات عباسی درباره انفجار در نطنز + فیلم
حجم ویدیو: 3.37M | مدت زمان ویدیو: 00:02:00

به گزارش رکنا، فریدون عباسی دوانی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با حادثه نطنز روز گذشته، اظهار کرد: هنوز گزارشی رسمی در این رابطه به مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون انرژی مجلس ارائه نشده است و بنده اطلاعی در رابطه با حادثه و خسارت‌های وارده ندارم که بخواهم اظهار نظر داشته باشم.

وی ادامه داد: مقرر شده ظرف چند روز آینده هماهنگی‌های لازمی با سازمان انرژی اتمی صورت گیرد و یک تیم از مجلس که شامل کمیسیون امنیت ملی و انرژی جهت بازدید به نطنز بروند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هنوز مشخص نشده است که این اتفاق حمله سایبری بوده یا اتفاق دیگر، گفت: هنوز اطلاعاتی در این رابطه منتشر نشده است، اما امکان حمله سایبری محتمل است.

عباسی تاکید کرد: دشمنان ملت ایران مخصوصا رژیم صهیونیستی بداند که ایران با این اتفاقات متوقف نمی‌شود و ملت ایران همواره پابرجا بوده و خواهد بود و اتفاق نطنز باعث تغییر راهبرد ایران نخواهد شد.

جزئیات خرابکاری نطنز

رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: یک پست برق در سایت نطنز داریم که از آنجا برق به زیرزمین می‌رود که حدود ۴۰، ۵۰ متر زیر زمین است.آن محل زیرزمین و مستحکم ساخته شده تا حملات هوایی و موشکی نتواند این مکان را از بین ببرد.

وی ادامه داد: دشمن وقتی که ببیند وضعیت اینگونه است، اقدام به خرابکاری سایبری یا خرابکاری از طریق افراد و در تجهیزات خواهد کرد. این کار هم زمان می‌برد و ممکن است ۵ تا ۱۰ سال طول بکشد و تجهیزات معیوب ارسال کند، تا به تدریج از آن استفاده شود.

در اینجا قسمت توزیع برق و کابلی که از قسمت دیگر می‌آید و مربوط به باطری‌هایی است که اگر برق قطع شود، آن‌ها را قطع کند.

به گونه‌ای انفجار صورت گرفته است که هم آن سیستم توزیع برق آسیب ببیند و هم کابلی که از سوی باطری‌ها می‌آید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟