انهدام باند خریداران گوشی های سرقتی در شرق پایتخت

2 مالخر جوان که گوشی های میلیونی را پس از سرقت خریداری کرده و به خارج از کشور انتقال می دادند دستگیر شدند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران: 10 فروردین ماه کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران پی بردند 2 مالخر اقدام به خرید و فروش گوشی های مدل بالا درسطح حوزه می پردازند.

بازداشت 2 مالخر گوشی های سرقتی در شرق تهران

وی عنوان کرد: با انجام تحقیقات دقیق، نتیجه بررسی های پلیسی به مرجع قضائی منعکس، و هر دو مالخر به نام های امیر 43 ساله دارای 4 فقره سابقه کیفری و نادر 29 ساله دارای 3 فقره سابقه کیفری در مخفیگاه شان دستگیر و در بازرسی از آن محل ۸ دستگاه تلفن همراه آیفون مدل بالا، 2 قبضه سلاح سرد و حدود 400 میلیون ریال پول نقد کشف شد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی ابراز داشت : با استعلام گوشی های تلفن همراه مشخص شد تمامی گوشی ها در مدت اخیر سرقت شده اند که در ادامه متهمان دستگیر شده پس از مواجهه با مدارک و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و به خرید گوشی های سرقتی اعتراف کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد : امیر در بازجویی اعتراف کرد کارشان خرید و فروش گوش های مسروقه است و بارها به همین جرم به زندان افتاده اند.

وی توضیح داد، امیر در ادامه تحقیقات پلیسی اظهار داشت، مدتی است که تصمیم گرفتیم کار خودمان را توسعه بدهیم و این بار گوشی های سرقتی را از سارقان نمی خریدیم بلکه از مالخرهای محدوده خیابان شوش و مولوی فقط گوشی آیفون مدل ۱۱ یا ۱۲ را به مبالغی در حدود 70 یا 80 میلیون ریال خریداری می کردیم و آنها را به یکی از اتباع کشورهای خارجی با قیمتی بالاتر می فروختیم، او هم گوشی ها را به صورت قاچاقی به کشور متبوعش می برد.

سرهنگ علی کنجوریان در پایان ضمن اعلام اینکه تاکنون 2 مال باخته شناسایی شده اند، گفت : تحقیقات برای شناسایی سایر مال باختگان و دستگیری سایر همدستان مجرمان ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟