2 بار شلیک دزد طلافروشی تهران عمل نکرد / سرقت مسلحانه نافرجام در طلافروشی جوادیه + عکس و فیلم
حجم ویدیو: 60.33M | مدت زمان ویدیو: 00:07:47

سارق مسلح طلافروشی در جوادیه تهران 2 بار ماشه کلت کمری را فشار داد اما گلوله شلیک نشد و دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار جنایی رکنا، ساعت 6 عصریکشنبه 5 بهمن ماه سال جاری بود 2 مرد طلافروش داخل مغازه شان در منطقه جوادیه تهران بودند که یک زن و مرد جوان نیز که مشتری مغازه شان بودند در حال خرید طلا بودند.

همه چیز آرام به نظر می رسید و هیچ ماجرای مشکوکی نبود که ناگهان پسر جوانی که بهانه خرید طلا از مرد طلافروش خواسته بود در مغازه را باز کند وارد مغازه طلافروشی شد و بدون اینکه حرفی بزند اسلحه کلت کمری را از جیبش بیرون کشید و در ابتدا به سمت یکی از طلافروشان نشانه گرفته و دست روی ماشه کلت کمری فشار داد اما گلوله ای شلیک نشد.

معجزه ای که در مغازه طلافروشی رخ داد

پسر جوان که با سر و صدا باعث ترس و وحشت شده بود وقتی اسلحه اش شلیک نشد دوباره تفنگ کلت کمری اش را به سمت دیگر صاحب مغازه گرفت و دوباره دستش را روی ماشه فشار داد اما گلوله شلیک نشد.

2 مرد طلافروش که قوی هیکل بودند در این صحنه معجزه آسا زنده مانده بودند به سرعت دزدگیر مغازه را که کلانتری 117 جوادیه متصل بود به صدا در آوردند و سپس به سراغ سارق مسلح رفتند.

زن و مرد جوان که مشتری داخل مغازه بودند از ترس التماس می کردند که مرد طلافروش با باز کردن در آنها را به بیرون مغازه فرستاد و سارق مسلح در این مرحله سعی داشت با درگیری راهی برای فرار پیدا کند که داخل مغازه به کمک دیگر مغازه دارهای محل زمینگیر شد و خیلی زود ماموران گشت کلانتری جوادیه در محل حضور پیدا کردند و سارق مسلح طلافروشی را دستگیر کردند.

صاحب مغازه طلافروشی که مرد قوی هیکلی است به خبرنگار رکنا گفت: باور کنید معجزه خدا بود که من و برادرم زنده ماندیم.

وی افزود: داخل مغازه مشتری داشتیم که ناگهان پسر که به بهانه خرید طلا وارد مغازه شده بود شروع به داد و فریاد کرد و ابتدا اسلحه را به سمت سر برادرم نشانه گرفت و دست روی ماشه گذاشت که گلوله شلیک نشد و سپس اسلحه را به سمت سر من گرفت و دوباره ماشه را فشار داد که گلوله شلیک نشد و به سرعت خودم را به آن طرف میز رساندم و با سارق مسلح که با داد و فریاد می گفت طلاها را به من بدهید را زمینگیر کردم.

مرد جوان ادامه داد: این سارق قصد سرقت داشت و حالا با گذشت یک روز می گوید من در حالت عادی نبودم و قصد سرقت نداشتم و جای سوزن اسلحه روی جای گلوله شلیک نشده وجود دارد که یک معجزه بود در این ماجرا زنده ماندیم.

سارق مسلح تحصیلکرده

این سارق مسلح که لیسانس حقوق دارد در حالیکه تصمیم داشته 2 مرد طلافروش را به قتل برساند می گوید من در حالت عادی نبودم واگر اسلحه سالم بود قبل از 2 مرد طلافروش خودم را کشته بودم.

سابقه داری؟

نه.

اما شنیدم یکبار به خاطر سرقت دوچرخه دستگیر شدی؟

نه، در آن ماجرا من بیگناه بودم و که ثابت کردم.

چرا سرقت مسلحانه؟

من قصد دزدی نداشتم.

با اسلحه وارد طلافروشی شدی برای چه کاری؟

من در حالت عادی نبودم.

اعتیاد داری؟

نه.

پس چطور در حالت عادی نبودی؟

یک نفر یک قرص افسردگی به من داد که وقتی آن را خوردم بهم ریختم و در حالت عادی نبودم.

اگر گلوله ها شلیک می شد 2 نفر را به قتل می رساندی؟

اسلحه کار نمی کرد و من اصلا در حالت عادی نبودم.

اگر در حالت عادی نبودی چرا به مغازه میوه فروشی یا سوپرمارکت نرفتی؟

نمی دانم خیلی اتفاقی وارد مغازه طلافروشی شدم.

از کجا می دانستی اسلحه کار نمی کند؟

قبل از اینکه وارد مغازه طلافروشی شوم اسلحه را روی سرم خودم گذاشتم و ماشه را فشار دادم اما اتفاقی نیفتاد.

لیسانس حقوق داری چرا سرقت؟

من قصد سرقت نداشتم و باز هم می گویم حالت عادی نداشتم.

پلیس در صحنه سرقت مسلحانه طلافروشی

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای با اعلام خبر بازداشت سارق مسلح طلافروشی، در تشریح این خبربه رکنا گفت: حدود ساعت ۱۸ روز یکشنبه (پنجم بهمن) فردی مسلح قصد سرقت از یک طلافروشی را در منطقه جوادیه داشت، این سارق مسلح به سرعت پس از ورود به طلافروشی با سلاح و تهدید، برای سرقت اقدام کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: صاحبان طلافروشی از آلارم و تجهیزات حفاظتی مانند دزدگیر در مغازه خود بهره می‌بردند و پس از ورود سارق مذکور، به سرعت سیستم آلارم را به صدا درآوردند.

وی تصریح کرد: با به صدا درآمدن سیستم دزدگیر مغازه، همکاران تیم عملیاتی ۱۱۷ جوادیه که در حوالی مغازه مذکور مشغول گشت‌زنی بودند، وارد عمل شده و پیش از هرگونه سرقت موفق به بازداشت سارق و کشف یک کلت کمری با ۹ فشنگ جنگی از سارق مذکور شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: البته صاحبان طلافروشی در حین سرقت با سارق مسلح نیز درگیر و موفق به خلع سلاح وی شده بودند.

موقوفه‌ای ضمن توصیه به مالکان صنوف از جمله صنوفی همچون طلافروشی در رعایت موارد ایمنی و حفاظتی، بیان کرد: این قبیل صنوف باید در بحث رعایت مسائل ایمنی از جمله دزدگیر، استفاده از سیستم آلارم و حتی شیشه‌های ضدگلوله اهتمام بورزند البته بسیاری از مغازه‌های طلافروشی در تهران به این سیستمها مجهز هستند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان کرد: در طول سال گذشته، این دومین سرقت مسلحانه نافرجام در تهران بوده که نخست لطف خدا را شاهد بودیم و همچنین استفاده از تجهیزات ایمنی مذکور و حضور به موقع ماموران کلانتری منجر به ناکام ماندن این سرقتها شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه حتی شرکتها و منازل نیز می‌توانند از سیستم مها استفاده کنند، عنوان کرد: خطای این سیستم بسیار ضعیف است، سیستم مها به کلانتری محله اتصال دارد و به محض وقوع رویدادی، همکاران انتظامی در کمترین زمان در محل حاضر شده و تا زمانیکه اطمینان حاصل نکنند سرقت در محل روی نداده یا فردی ناشناس داخل آن منزل، شرکت یا مغازه حضور ندارد، اجازه ترک محل را ندارند.

وی یادآور شد: هر فردی که تمایل به استفاده از سیستم مها را داشته باشد می‌تواند ضمن تماس با پلیس ۱۱۰ یا مراجعه به کلانتری محله خود، از مراکز ارائه‌دهنده این خدمت اطلاع پیدا کرده و به این سیستم مجهز شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟