مرگ تلخ 91 زن و مرد تهرانی در 9 ماه نخست سال

 ۹۱ نفر براثر مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن در استان تهران فوت کردند.

درنه ماهه سالجاری۹۱مورد فوت ناشی از گازگرفتگی به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده‌اند.

به گزارش رکنا، براساس اعلام پزشکی قانونی استان تهران، درنه ماهه سالجاری۹۱مورد فوت ناشی از مسمومیت باگاز منواکسیدکربن به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده اند.

این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۸که تعداد فوت ناشی از گاز مونواکسیدکربن ۸۴نفر اعلام شده بود ۸درصد افزایش یافته است.از تعداد فوتی های درنه ماهه سالجاری۷۲نفر مرد و ۱۹نفر زن بوده اند.

به گزارش روابط عمومی استان تهران ،گاز CO گازیست سمی که از احتراق ناقص کربن به وجود می آید که رنگ و بوی خاصی ندارد و به همین دلیل آنرا قاتل خاموش می نامند.وقتی CO وارد سیستم تنفسی شخصی شود بلافاصله با گلبول های قرمز شخص وارد واکنش شده و باعث می شود تا اکسیژن کمتری به اعضای بدن برسد که اولین عوارض این مساله در ابتدا سوزش چشمها و پس از سپری شدن زمانی بین ۱ الی ۲ ساعت بسته به غلظت گاز کربن مونواکسید موجود در مکان فرد احساس خواب آلودگی و احساس خستگی مفرط می‌کند.

در این حالت اعضای بدن گِزگِز کرده و اگر بدن شخص حساس باشد دچار خونریزی بینی می شود. اگر شخص سعی کند سرپا بایستد دچار سرگیجه به همراه حالت تهوع شده و چشمها در این حالت اغلب سیاهی می رود. در ادامه ممکن است شخص دچار بیهوشی شود.

افرادی که در یک فضای سربسته در معرض استنشاق این گاز قرار می‌گیرند ابتدا احساس کرختی و خواب آلودگی می‌کنند و در صورتی که هرچه سریعتر مکان را ترک نکنند و یا هوای تازه تنفس نکنند دچار بیهوشی و در نهایت خفگی می‌شوند.کودکان ، سالمندان ،افراد با سابقه بیماریهای قلبی – ریوی و افراد با مبتلا به بیماری های خونی بیشتر از سایرین دچار عوارض ناشی از مسمومیت با گاز CO می‌شوند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟