قتل شیدای 21 ساله فقط بخاطر جراحی بینی / پدر اصفهانی اعتراف کرد +صوت

به گزارش اختصاصی خبرنگار رکنا،سکوت سنگینی در روستای خیرآباد نجف آباد اصفهان حکم فرماست.سال گذشته وقتی یکی از دختران خودش را حلق آویز کرد،روستا در بهت و ناباوری فرو رفت.اما حالا که خواهر همان دختر به دست پدرشان به قتل رسیده است،انگار دیگر کسی تاب حرف زدن از این موضوع را ندارد.

اخبار اختصاصی رکنا - کپی رایت

اعتراف مرد اصفهانی به قتل دخترش

یکی از بستگان نزدیک مقتول به نام شیدای 21 ساله که تمایلی به فاش شدن هویت خود ندارد،جزئیات ماجرا را شرح می دهد.

مطابق گفته های این منبع آگاه و موثق،شب حادثه شیدا با پدرش در خانه تنها بود.مادرشان به منزل مادربزرگ رفته بود و خواهر کوچکتر هم به خانه خواهر بزرگترشان رفته بود که چند سال قبل ازدواج کرده است.

آن شب وقتی پدر خانواده به خانه رفته بود با شیدا جر و بحثشان شده بود و دست به قتل دختر جوان زده بود.سپس با اقرار نزد ماموران پلیس گفته بود که جر و بحث لفظی با دخترش سبب شده بود ناخواسته او را خفه کند.

سختگیری پدر منجر به خودکشی یک دختر و قتل دیگری شد

زمزمه ها در روستا زیاد است.همه از سختگیری های پدر خانواده حرف می زنند که سبب شد یکی از دختران او مبتلا به افسردگی شود و سرانجام سال گذشته دست به خودکشی زد.شیدا و خواهرانش اگر چند ماه یک بار به دوستانشان سر می زدند،با مخالفت پدر مواجه می شدند.

اختلافات شیدا و پدرش بعد از جراحی بینی شدت گرفت

چند ماه قبل از این حادثه هم شیدا جراحی بینی انجام داده بود و این در حالی بود که پدر برای این عمل رضایت نداشت.او را رضایت خود را تلفنی اعلام کرده بود و جراحی انجام شده بود اما بعدا دخترش را برای این کار مورد سرزنش قرار داده بود و از همان موقع اختلاف بین آنها شدت پیدا کرده بود.

عقاید پدر سنتی بود و شکاف فرهنگی بین او و دخترانش که جوان این دوره زمانه بودند،سبب شد اختلافات عمیق بین آنها رخ دهد تا جایی که دخترانش اعتقاد داشتند عقاید پدرشان خیلی قدیمی است.هم چنین ریشه خودکشی خواهر 16 ساله شیدا را هم مسائل اینچنینی از قبیل سخت گیری های پدر می دانند.

دایی شیدای 21 ساله در مورد قتل او چه می گوید؟

دایی شیدا در گفتگو با رکنا در مورد قتل خواهرزاده اش گفت:«علت قتل را نمی دانم.من اصفهان بودم که با من تماس گرفتند و خبر دادند شیدا به قتل رسیده است اما در در مورد علت و انگیزه قتل خبری ندارم.در این مورد باید ماموران اداره آگاهی نظر بدهند.»

وی در ادامه گفت:«شیدا 21 ساله بود و دختر دوم خانواده بود.خواهر 16 ساله او سال گذشته خودکشی کرده بود.طناب را دور گردنش انداخته بود و در انباری خانه شان خودش را دار زد.»

از او می پرسیم آیا پدر و مادر شیدا نسبت به فرزندانشان سختگیر بودند که جواب می دهد:«بگیر نگیر داشت !خیلی سختگیر نبودند.سختگیری آنها کم و زیاد مثل همه خانواده ها بود.اما شاید دخترها از پدر ومادرشان متوقع شده بودند که باید برای آنها همان پدر کودکی باشند.اما به هر حال شرایط تربیتی تغییر کرده بود.»

به گفته دایی شیدا،پدر او کارگر ساختمانی بود.بعد از قتل شیدا،مادرش و تنها خواهر مجرد او که تحمل یادآوری خاطرات گذشته را در خانه خود ندارند،به خانه خواهر متاهل او رفته اند.

رسیدگی به این پرونده در روند قضائی قرار دارد.نظریه پزشکی قانونی در خصوص معاینه جسد به زودی اعلام می شود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟