طلاهای آب شده مرد تلگرامی چه رازی داشت ؟

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از شناسایى و دستگیرى عامل کلاهبردارى با ترفند کسب سود بالا با خرید و فروش طلای آب شده در شبکه های اجتماعی با ارزش بیش از 1/000/000/000 ریال خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در خصوص این خبر اظهار داشت: چندی پیش شخصی با در دست داشتن مرجوعه قضایی به اداره پلیس مراجعه کرد و مدعی شد در شبکه اجتماعی تلگرام از وی کلاهبرداری شده است.

سرهنگ گودرزی ادامه داد: طبق اظهارات شاکی مشخص شد که وی در فضای مجازی با شخصی ناشناس آشنا شده است که با ترفندهای زیرکانه و به بهانه کسب سود از راه خرید طلای آب شده بدون اجرت و کارمزد؛ وی را مورد فریب قرار داده است .

این مقام انتظامی بیان داشت: در تحقیقات اولیه مشخص شد دو کانال و یک گروه تلگرامی با بیش از 80 هزار نفر عضو در این خصوص فعالیت دارد و روزانه تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی به این کانال ها و گروه ها مراجعه می کنند که با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا ادمین اصلی این کانال ها و گروه ها در فضای مجازی مورد شناسایی قرار گرفت و با بکارگیری فنون پلیسی و طی هماهنگی با مراجع قضایی، مجرم در یکی از محله های شرق استان تهران دستگیر شد.

کلاهبرداری با وعده سوددهی بالای طـلای آب شده / مرد تلگرامی دستگیر شد

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا اظهار داشت در شبکه اجتماعی تلگرام تعدادی کانال و گروه جهت خرید و فروش طلای آب شده راه اندازی کرده است و با تبلیغ سوددهی بالا در ازای خرید و فروش طلا ظرف چند ساعت اقدام به دریافت مبالغ بالا از مراجعه کنندگان می کرده است وپس از دریافت وجه، قربانیان را از کانال و گروه حذف می نمود.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: مجرمان سایبری به بهانه خرید و یا فروش مسکوکات با شهروندان ارتباط می گیرند و با شگردهای مختلف سعی در فریب و کلاهبرداری از آنان را دارند، لذا از هموطنان خواستاریم بدون تحویل گرفتن کالا و اطمینان از اصالت آن از پرداخت بیعانه خودداری کنند و درصورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟