پشت پرده فریادهای خاموش خانم سرشناس عربستانی در زندان + عکس و جزییات تلخ

به گزارش رکنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، الهذلول فعال مدنی عربستانی که در زندان به سر می‌برد، از دوشنبه شب دست به اعتصاب غذا زده است.

بر اساس این گزارش، خواهر کوچکتر این زندانی سعودی در توییتی به زبان انگلیسی نوشت که لجین به والدینش گفته است که به دلیل بدرفتاری با او و محروم بودنش از ملاقات با خانواده، خسته شده است.

وی در ادامه نوشته است: لجین از عصر دوشنبه اعتصاب غذا را آغاز کرده تا اینکه اجازه یابد مرتباً با خانواده اش تماس بگیرد.

همچنین خواهر بزرگتر لجین پیش‌تر نوشته بود: دوشنبه، ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰، ساعت هفت بعد از ظهر به وقت ریاض، خواهرم لجین به دلیل محرومیت اداره زندان الحائر از حق تماس با خانواده و بد رفتاری با او و رعایت نکردن حقوق انسانی اش، اعتصاب غذا کرد.

الهذلول ماه آگوست نیز به دلیل اینکه مسؤولان زندان او را از حق ملاقات با خانواده محروم کرده بودند، یک هفته اعتصاب غذا کرد و پس از اینکه خانواده‌اش اجازه یافتند با او ملاقات کنند، به اعتصاب غذای خود پایان داد.

پیش‌تر 'سازمان عفو بین الملل' با صدور بیانیه‌ای، از دولت عربستان خواسته بود تا زندانیان سیاسی را فورا و بدون قید و شرط آزاد کند.

لجین متولد سال ۱۹۸۹ فعال سعودی در زمینه حقوق زنان در سال ۲۰۱۴ در حال رانندگی و عبور از مرز مشترک عربستان و امارات برای اولین بار بازداشت شد و در ماه می ۲۰۱۸ در راستای موج بازداشت فعالان مدافع حقوق بشر در عربستان به دلایل ناشناخته‌ای برای دومین بار دستگیر و زندانی شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می‌برد.

مقامات سعودی در تاریخ 15 مه 2018 تعدادی از فعالان حقوق بشر از جمله لجین ، سامر بدوی ، ناصیمه الصدا ، نوف عبدالعزیز و مایا الزهرانی را به اتهام آسیب رساندن به امنیت پادشاهی دستگیر کردند.

با این حال ، گزارش های سازمان حقوق بشر حاکی از آن است که این فعالان به دلیل دفاع از حقوق زنان دستگیر شده اند.

لجین متولد سال ۱۹۸۹ فعال سعودی در زمینه حقوق زنان در سال ۲۰۱۴ در حال رانندگی و عبور از مرز مشترک عربستان و امارات برای اولین بار بازداشت شد و در ماه می ۲۰۱۸ در راستای موج بازداشت فعالان مدافع حقوق بشر در عربستان به دلایل ناشناخته‌ای برای دومین بار دستگیر و زندانی شد و هم اکنون نیز در بازداشت بسر می‌برد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟