جدید ترین فیلم از محل قتل جمال خاشقجی در ترکیه + فیلم
حجم ویدیو: 8.38M | مدت زمان ویدیو: 00:01:09

به گزارش رکنا ، ویدئویی جدید از محل قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار منتقد سعودی، در کنسولگری ریاض در استانبول ترکیه در دومین سالگرد کشته شدن وی منتشر کرد.

در این ویدئو نیرو‌های تیم تحقیق ترکیه که در حال انجام وظیفه خود و جمع آوری ادله در صحنه ارتکاب جرم از سوی تیم ۱۵ نفره سعودی هستند، نمایش داده می‌شوند.

با وجود اینکه تیم اعدام محل ارتکاب جنایت را پاکسازی کرده بودند، اداره امنیت آنکارا با آزمایشی ویژه آثار خون را در این محل کشف کرد.

در ویدئویی که از سوی شبکه تی‌آرتی منتشر شده است، اتیکت فرشی که پس از جنایت به قالیشویی فرستاده شده بود و لباس‌هایی که کارگران برای رنگ کردن دیوار با هدف پوشاندن آثار جنایت استفاده کرده بودند، دیده می‌شود.

آثار قتل خاشقجی در چاه باغچه هم رویت شد

در این ویدئو تنها به نشان دادن کنسولگری و تنور داخل آن که گفته شده بخشی از جسد و آثار به وسیله آن سوزانده شده است، اکتفا نشده و تیم ترکیه به خانه کنسولگری عربستان رفته و چاهی که در باغچه آن وجود داشته و آثار جنایت در آن مشهود بوده نیز به نمایش گذاشته شده است.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی در ۲ اکتبر ۲۰۱۸ در کنسولگری این کشور به طرز وحشتناکی کشته شد و پس از ۱۸ روز از وقوع جنایت و انتشار تصاویر و فیلم‌هایی از حضور افراد نزدیک به ولیعهد عربستان، ریاض اعلام کرد که این قتل به علت مشاجره به وقوع پیوسته است.

دادگاه عربستان سعودی در ۷ اکتبر امسال حکم نهایی مجرمان این جنایت را صادر و متهمان اصلی را به بهانه‌های واهی تبرعه کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟