جزئیات پرونده بزرگ 6 هزار میلیارد تومانی طلاهای آب شده در اردبیل

به گزارش رکنا ، فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری 2 مخل امنیت و نظم اقتصادی که به صورت کاغذی و خارج از عرف بیش از ۶ تریلیون طلای آب شده را معامله کرده بودند، خبر داد.

 هوشنگ حسینی اظهار کرد: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با مخلان نظم و امنیت اقتصادی و پیشگیری از فعالیت‌های مجرمانه آنان در برهم زدن ثبات بازار، کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و عملیات ویژه پلیس آگاهی اردبیل با انجام بررسی‌های تخصصی و کارهای اطلاعاتی پی به این موضوع بردند که ۲ نفر به صورت کاغذی و خارج از عرف بازار اقدام به معامله مقدار قابل توجهی طلای آب شده در بازار زرگران اردبیل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این ۲ نفر فاقد پروانه کسب بوده و با سوء استفاده از نوسانات بازار فعالیت مجرمانه انجام می‌دادند؛ افزود: با هماهنگی قضائی و در عملیاتی ویژه هر ۲ مجرم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از انجام بازجویی‌های پلیسی از مجرمان خبر داد و بیان داشت: با ارائه دلایل و مستندات قانونی مجرمان لب به سخن گشوده و به انجام معامله کاغذی و صوری و خارج از عرف مقدار زیادی طلا به ارزش ۶ تریلیون و ۴۹۳ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

دستگیری معامله‌گران کاغذی طلای آب شده در اردبیل/ حجم تخلف بیش از 6تریلیون ریال


حسینی گفت: با بیان اینکه فعالیت این ۲ مجرم مصداقی از ایجاد اختلال در نظم و امنیت اقتصادی و از بین بردن ثبات بازار است و برخورد پلیس با مخلان امنیت و نظم اقتصادی قاطع و منطبق با قانون خواهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟