فیلم رقصیدن یک دختر در اینستاگرام او را به زندان انداخت + عکس و حزییات / مصر

به گزارش رکنا، بار دیگر پست‌های اینترنتی یک زن در مصر، تحت عنوان "نقض هنجارهای اخلاقی" جرم‌انگاری شد.

منار سماع، دختر مصری در خانه با یک ترانه مشهور می‌رقصد. او با موبایل از حرکات خودش فیلم می‌گیرد و در اینترنت منتشر می‌کند. فیلم با استقبال خوبی روبرو می‌شود و در پورتال ویدئویی "تیک تاک" هزاران مرتبه لایک می‌خورد.

البته همه کسانی که فیلم را می‌بینند، نظر مساعدی به آن ندارند. از جمله آقای اشرف فرهت، وکیل دادگستری که حرکات منار را "قبیح" می‌داند و گزارش آن را به مقامات می‌دهد. کمی بعد دادستانی قاهره حکم بازداشت دختر جوان را به اتهام "وهن جامعه مصر" و "نقض عفت عمومی" صادر می‌کند.

منار قبلا مهماندار هواپیما بوده و بعد از ورود به عرصه مدلینگ، به چهره‌ای مطرح و تاثیرگذار در شبکه‌های اجتماعی مبدل شده است. مادرش زنی دین‌دار و سنتی است، اما منار همیشه به او اطمینان داده که عکس یا فیلمی پست نمی‌کند که به عزت خانواده لطمه بزند.

دختر باید حیا داشته باشد

در هنجارهای غربی، رقص و رفتار منار، می‌تواند کاری بی‌ضرر، بامزه یا حتی الکی باشد، اما اشرف فرهت می‌‌گوید یک دختر مصری حق ندارد "حرکات شنیع" انجام دهد: «نجابت یک دختر تنها به باکرگی نیست، بلکه دختر باید شرم و حیا داشته باشد. بی‌ناموسی است که دختر تن و بدن خودش را به دیگران نشان دهد.»

دادگاه هم با تبعیت از همین گزاره، برای منار سه سال حبس بریده است. 

منار اولین و آخرین زن مصری نیست که به خاطر انتشار تصاویرش در اینترنت، به زندان محکوم می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟