به گزارش رکنا، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: این افراد به دلیل رعایت نکردن مصوبات ستاد ملی کرونا ، به برگزاری مراسم جشن تولد به صورت غیرقانونی اقدام کرده بودند.
قاضی حسین سلامی افزود: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ممنوع بودن مراسم جشن، عزا و تجمعات، شامگاه گذشته دو نفر از افرادی که اقدام به برگزاری مراسم جشنی آن هم از نوع غیر ضروری ( جشن تولد) کرده بودند با حکم دادستانی دستگیر و بازداشت شدند.
وی بیان کرد : پس از دریافت گزارش های مردمی مبنی بر برگزاری دو جشن تولد در دونقطه از شهر جیرفت، بلافاصله ماموران انتظامی به محل های مزبور مراجعه کردند و با توجه به ازدحام جمعیتی که در کوچه و منزل شخصی این افراد وجود داشت،با حکم دادستانی برگزار کنندگان اصلی این مراسم دستگیر و روانه بازداشتگاه شدند.
این مقام قضایی با بیان این که سلامت مردم و جامعه خط قرمز دستگاه قضایی است،افزود: این افراد به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه تحت پیگرد قضایی قرار گرفتند و هم اکنون با قرار تامین کیفری در بازداشت به سر می برند. شایان ذکراست ،با توجه به فرهنگ و سنت موجود در مناطق جنوبی استان کرمان ، بیشتر مراسم شادی و عزا در این منطقه با حضور گسترده افراد برگزار می شود که با توجه به لزوم رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به منظور کنترل بیماری کرونا، برگزاری این گونه مراسم تا عادی شدن شرایط و اعلام ستاد ملی کرونا ممنوع است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
توکلی

آیا این خبر مفید بود؟