رسوایی 5 کارمند شهرداری و شورای شهر گندمان

به گزارش رکنا، عبدالرضا علیمحمدی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان چهارمحال و بختیاری بعد از ظهر امروز در نشست خبری رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای قضایی استان در خصوص دستگیری شهردار گندمان اظهار داشت: ارتشاء و سوء استفاده مالی علت بازداشت شهردار گندمان و دو نفر از اعضای شورای اسلامی و دو نفر از کارمندان شهرداری این شهر بود. در حال حاضر 5 نفر در بازداشت موقت هستند.

 ۵ نفر از اعضای شهرداری و شورای شهر گندمان بازداشت شدند

علی احمدی در ادامه این نشست با اشاره به اصل کرامت انسانی و سلامت مدیران اظهار داشت: در سال گذشته 34 مورد بازرسی در قالب تیم‌های چهار نفره اجرا و در سال 99 نیز 14 مورد بازدید صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در سال 98 از طریق سامانه رسیدگی به شکایات هزار و 854 مورد شکایت بررسی شد، افزود: 182 مورد اقدام اثربخش منجر به بازگشت وجوهات به دولت شد. 45نامه‌ هشداردهنده پیشگیرانه ارسال و بیش از 145 میلیارد تومان از معاملات دولتی و بیش از 500 میلیارد تومان تسهیلات دولتی مورد نظارت سازمان بازرسی استان قرار گرفت و 14 مورد لغو و ابطال نیز داشته‌ایم.

مدیرکل بازرسی استان با اشاره به دریافت هزار و 854 مورد شکایت از طریق سامانه ملی رسیدگی به شکایات، بیان کرد: از 369 گزارش واصله 112 مورد در مورد مدیران بوده و70 مورد گزارش تعقیب کیفری صادر شده است.

صدور 800 گواهینامه مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای برای زندانیان استان / 112 زندانی جرایم غیرعمد آزاد شدند

در ادامه این نشست حمیدرضا حیدری، مدیرکل زندان‌ها‌ی چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در سال گذشته 458 دوره آموزشی قرآن، احکام، اخلاق و کتاب‌خوانی و 30 محفل انس با قرآن برای زندانیان برگزار شد. 3 هزار و 778 نفر در فعالیت‌های فرهنگی شرکت داشتند و 314 مراسم ملی و مذهبی نیز اجرا شد.

وی افزود: زمینه اشتغال هزار و 496 نفر در داخل و خارج از زندان فراهم و 800 گواهینامه مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای برای زندانیان صادر شد.

مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش 6 درصدی زندانیان در سال 98 خاطرنشان کرد: زندانیان تحت قرار 11 درصد کاهش و ورودی به زندان‌های استان نیز 4 درصد کاهش داشته است. هزار و 90 نفر از زندانیان در سال گذشته از آزادی مشروط، عفو و تخفیف مجازات استفاده کردند، بیش از 4 هزار و 40 نفر از مرخصی استفاده و بازدید قضات از زندان‌های استان هزار و 118 مورد بود.

حیدری مطرح کرد: 112 زندانی جرایم غیرعمد آزاد و 470 خانواده مددجو تحت پوشش انجمن‌های حمایت از زندانیان استان قرار گرفتند.970 نفر زندانی برای پیشگیری از شیوع کرونا به مرخصی اعزام شدند که تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا بین زندانیان گزارش نشده است.

وی بیان کرد: جرایم مواد مخدر در رده اول قرار دارد و سرقت، جرایم علیه اشخاص و محکومیت‌های مالی و محکومیت‌های حقوقی در جایگاه‌های بعدی قرار دارند.

رشد 38 درصدی تشکیل پرونده برای قاچاق کالا

در ادامه این نشست محمدرضا عمرون مدیرکل تعزیرات حکومتی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در سال گذشته 7 هزار و 105 پرونده به تعزیرات حکومتی وارد و 7 هزار و 40 مورد رسیدگی شده است.

وی عنوان داشت: متخلفان 26 میلیارد و 500 میلیون تومان محکوم شدند و در بخش تشکیل پرونده برای قاچاق کالا و خدمات، رشد 38 درصدی را داشتیم. 441 اکیپ گشت‌ مشترک برای بازرسی بیش از 2 هزار واحد صنفی داشتیم که نسبت به سال 97 حدود 50 درصد رشد داشته است.

عمرون گفت: در سال گذشته 318 فقره پرونده در بخش قاچاق چوب و هیزم تشکیل و با اضافه شدن 2 فقره پرونده باقیمانده از سال 97، 320 پرونده بررسی و 100 میلیون تومان جریمه اعمال شد.

کاهش فوتی‌های ناشی از تصادف در استان / افزایش 70 درصدی غرق‌شدگی

در ادامه این نشست علی سامان‌پور گفت: سامانه‌های دیجیتالی پزشکی قانونی استان راه‌اندازی شد و سامانه ایزوآزمایشگاهی در حال راه‌اندازی است.

وی با بیان اینکه امسال با راه‌اندازی ساختمان پزشکی قانونی بروجن، سالن تشریح این شهرستان را نیز راه‌اندازی می‌شود، خاطرنشان کرد: فوتی‌های ناشی از تصادفات در سال گذشته کاهش داشت، فوتی‌های ترافیکی کاهش ودرغیرترافیکی نوع یک تعداد ثابت بوده و کاهش یا افزایش نداشته اما در غیرترافیکی نوع 2 افزایش داشتیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان عنوان داشت: در بخش مصدومین ناشی از تصادفات کاهش محسوسی داشتیم، در بخش آقایان کاهش بیش از 10 درصد و خانم‌ها کاهش حدود 3 درصدی داشته‌ایم. در فوتی بخش برق‌گرفتگی و گازگرفتگی، کاهش و غرق‌شدگی افزایش بیش از 70 درصدی داشتیم و در مصدومان نزاع افزایش وجود نداشت اما در سوختگی کاهش داشتیم.

وی با بیان اینکه برای دو ماهه 99 با وجود شیوع کرونا نمی‌توان آمار پایه ارائه داد، اضافه کرد: آمار نزاع‌های جسمانی و روانی نسبت به سال 98 افزایش داشته ، همچنین تصادفات طی این مدت افزایش یافته و فوتی تصادفات نیز کاهش داشته است.

در ادامه نشست محمدامین کریمی‌جو، معاون ثبت اسناد استان گفت: 6 هزار و 992 مورد ازدواج در سال گذشته ثبت و 427 مورد طلاق ثبت شده است. طی سال گذشته در معاملات اسناد رسمی 231 هزار و 699 فقره پرونده تشکیل شد و تعداد پرونده‌های ارجاعی نیز 464 فقره بوده است. 3 واحد ثبت اسناد رسمی در استان اضافه می‌شود که ثبت اسناد ناحیه 2 شهرکرد افتتاح شد و واحدهای کیار و کوهرنگ در هفته قوه قضاییه افتتاح خواهند شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟